Løperprofil
John Mikalsen
Hamar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.50
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 0.48
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2151 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2178 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0965 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0388 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8859 |
| bomVekt | 47,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2677 |
| bomStorSigma | 0,6235 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0549 |
| havariVekt | 3,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0049 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3737,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3948,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 11.19
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 8.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.04.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3345 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2407 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5493 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9987 |
| bomVekt | 0,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2206 |
| bomStorSigma | 0,7063 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4198,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4275,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.18
- Løpskapasitet
- 14.56
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1547 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1584 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0861 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0634 |
| bomVekt | 5,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,598 |
| bomStorSigma | 0,8962 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0768 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3515,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4071,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.46
- Løpskapasitet
- 12.29
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0211 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0714 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0848 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8981 |
| bomVekt | 6,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3389 |
| bomStorSigma | 0,7536 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0617 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2949,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3250,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 01.09.2026 Innlandet BO løp 16, bom 3.11 | 57 | nr. 3991 |
| Bom over fem minutter | 31 | 11.06.2026 Øst Mjøsa CUP #4, bom 10.55 | 120 | nr. 5101 |
| Bom over ti minutter | 31 | 11.06.2026 Øst Mjøsa CUP #4, bom 10.55 | 270 | nr. 6799 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #6 | C | 26.08 | 8 /18 | 0.43 | 11.59 | 0.20 | – | – | – |
| 01.09.2026 | Innlandet BO løp 16 | H2.5 | 32.44 | 11 /29 | 3.45 | 15.31 | 1.47 | 14.48 | 0.47 | |
| 11.06.2026 | Øst Mjøsa CUP #4 | B | 1.17.25 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Innlandet BO løp 8 | H2.5 | 38.15 | 14 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Innlandet BO løp 7 ONSDAG | H2.5 | 28.51 | 10 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2026 | Løvspretten | AK-Åpen | 1.27.24 | 96 /119 | 4.14 | 18.47 | 0.55 | 15.16 | 0.42 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H2.5 | 47.45 | 28 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Innlandet BO løp 5 | H2.5 | 36.33 | 16 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H2.5 | 35.21 | 13 /42 | 0.49 | 15.00 | 0.21 | 15.16 | 0.42 | |
| 23.04.2026 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 47.54 | 15 /19 | 5.09 | 17.57 | 1.56 | – | – | – |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H2.5 | 39.31 | 3 /43 | 2.49 | 13.38 | 0.59 | 13.34 | 0.38 | – |
| 16.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #1 | B | 47.22 | 20 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Innlandet BO løp 1 | H2.5 | 27.25 | 4 /36 | 1.01 | 13.36 | 0.32 | 13.34 | 0.38 | – |
| 30.04.2025 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 60- | 22.33 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 60- | 20.20 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2018 | Nattkøpp løp 2 | H-kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | Myrtrampen | H 60- | 1.01.25 | 13 /16 | 6.04 | 15.03 | 1.29 | 15.00 | 1.44 | – |
| 10.12.2017 | Nisseo-løp | Mellomnisse | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Tøffen/Tøffelen Hamar | H-Tøffelen | 55.01 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.11.2015 | Tøffen/Tøffelen 2015 | H-Tøffen | 1.34.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.11.2014 | Tøffen og Tøffelen 2014 | H-Tøffelen | 56.25 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | Nærløp OL Vallset/Stange | H 55- | 1.04.38 | 12 /12 | 14.03 | 17.27 | 3.48 | 15.36 | 2.33 | – |
| 22.12.2013 | Nisseo-løp | Mellomnisse | 53.47 | 22 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2013 | Tøffen/Tøffelen 2013 | H-Tøffelen | 55.57 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2013 | Mjølnerløpet | H 55- | 53.05 | 14 /16 | 9.39 | 15.49 | 2.53 | – | – | – |
| 29.08.2013 | Klubbmesterskap | H 55 | 1.12.26 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2013 | Sprintcup 2.løp 2013 | H50 | 27.08 | 10 /11 | 0.48 | 10.15 | 0.18 | – | – | – |
| 07.04.2013 | Stange-sprinten | H 50- | 19.30 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |