Løperprofil
Rune Stadsnes
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
9 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
nr. 2889 av 3557
Nr. 2889 av 3557 blant menn i Norge · nr. 318 av 374 i klassen H60–64 · nr. 73 av 90 i 1964-kullet
- Forventet kmtid
- 15.21
- Løpskapasitet
- 14.06
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2207 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0852 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2209 |
| bomVekt | 85,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3584 |
| bomStorSigma | 0,7008 |
| antallBom | 50 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0476 |
| havariVekt | 4,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1468 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3750,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4085,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1611 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1589 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0597 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0556 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6241 |
| bomVekt | 37,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2038 |
| bomStorSigma | 0,633 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0539 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0794 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9084 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3530,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3575,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.58
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 14.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0088 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0597 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6751 |
| bomVekt | 40,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3801 |
| bomStorSigma | 0,7487 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0464 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0797 |
| havariVekt | 2,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9375 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3034 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3285,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0038 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0216 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0926 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9433 |
| bomVekt | 10,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2779 |
| bomStorSigma | 0,6755 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0579 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3001,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3282,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 100 | 31.08.2025 KM langdistanse, bom 2.51 | 117 | nr. 692 |
| Bom over fem minutter | 157 | 05.05.2025 Nordhordlandskarusell, bom 5.32 | 301 | nr. 1998 |
| Bom over ti minutter | 591 | hele karrieren siden 2013 | 591 | nr. 1960 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.05.2026 | Dag 2 | C-åpen 17- | 34.50 | 2 | 2.01 | 11.52 | 0.41 | 13.37 | 1.03 | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | D/H17C | 29.41 | 2 /7 | 2.25 | 16.15 | 1.21 | 14.57 | 1.14 | |
| 19.04.2026 | Vestlandspremieren dag 3 Kristtornløpet | C-åpen 17- | 38.07 | 3 /7 | 2.12 | 14.39 | 0.51 | – | – | – |
| 02.12.2025 | Urb-O #3 Fellesstart | H60 | 53.01 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | H 17- | 40.28 | 16 /19 | 2.55 | 13.45 | 0.59 | 14.36 | 1.19 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | H 60- | 25.36 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | B-åpen 17- | 21.50 | 1 /9 | 0.14 | 12.49 | 0.08 | 14.00 | 0.57 | |
| 13.09.2025 | Veteranmesterskapet langdistanse | B-åpen 17- | 37.33 | 3 /19 | 0.07 | 13.20 | 0.02 | 14.00 | 0.57 | |
| 12.09.2025 | Veteranmesterskapet sprint | A-lang | 28.44 | 12 /14 | 1.15 | 9.57 | 0.26 | 9.40 | 0.07 | |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | H 60- | 1.16.04 | 10 /14 | 7.09 | 15.40 | 1.28 | 14.48 | 1.25 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | H50- | 1.00.02 | 15 /17 | 2.47 | 16.22 | 0.46 | 14.28 | 1.24 | |
| 25.05.2025 | Hamla Grand Prix (innlagt KM ultralang) | H 60- | 1.05.25 | 9 /10 | 3.14 | 13.25 | 0.40 | 14.24 | 1.30 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | H50- | 1.02.39 | 14 /21 | 10.53 | 15.01 | 2.37 | 14.24 | 1.30 | |
| 05.05.2025 | Nordhordlandskarusell | H17- Lang | 59.33 | 9 /12 | 8.13 | 14.00 | 1.56 | 14.24 | 1.30 | |
| 23.09.2024 | Brakebeinerløpet 2024 | H60 | 41.58 | 6 /8 | 3.53 | 15.58 | 1.29 | 15.10 | 1.23 | |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | H60- | 19.26 | 7 /10 | 0.04 | 8.46 | 0.02 | 9.23 | 0.06 | |
| 09.09.2024 | Nordhordlandskarusell | H17- Lang | 42.08 | 7 /11 | 1.26 | 9.39 | 0.20 | 9.23 | 0.06 | |
| 27.08.2024 | Pokalkamp 5/24 | H50- | 1.01.39 | 13 /14 | 7.05 | 15.57 | 1.50 | 14.51 | 1.23 | |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | B-åpen 17- | 47.35 | 2 /18 | 4.04 | 14.09 | 1.13 | 14.02 | 1.05 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | H 60- | 15.20 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 56.36 | 10 /101 | 0.48 | 12.30 | 0.11 | 14.05 | 1.04 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 46.27 | 20 /128 | 4.06 | 14.53 | 1.19 | 14.05 | 1.04 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 60- | 23.55 | 33 /39 | 0.39 | 10.36 | 0.17 | 10.12 | 0.09 | |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | B-åpen 17- | 45.14 | 3 /12 | 5.39 | 15.08 | 1.53 | 14.05 | 1.04 | |
| 09.06.2024 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 52.41 | 3 /11 | 3.07 | 13.08 | 0.47 | 14.05 | 1.04 | |
| 04.06.2024 | IL Gular klubbmesterskap 2024 | D/H17C | 34.49 | 1 /5 | 0.58 | 13.50 | 0.23 | 14.25 | 1.22 | |
| 13.05.2024 | Nordhordlandskarusell | H17- Lang | 56.38 | 13 /17 | 10.51 | 15.46 | 3.01 | 14.09 | 1.24 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | B-åpen 17- | 46.16 | 3 /11 | 6.31 | 17.04 | 2.24 | 15.22 | 1.15 | |
| 06.06.2023 | IL Gular Klubbmesterskap 2023 | H 17- | 54.45 | 9 /10 | 3.44 | 14.28 | 0.59 | 13.35 | 0.55 | |
| 16.04.2023 | Kristtornløp (Hordalandscup 1/23) | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | H40 | 41.16 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2022 | Nordhordlandskarusell | H17- Mellom | 40.49 | 3 /5 | 2.34 | 10.56 | 0.41 | 11.19 | 0.46 | |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | H40- | 20.49 | 20 /20 | 0.06 | 8.53 | 0.03 | 8.56 | 0.10 | |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | B-åpen 17- | 51.35 | 2 /11 | 0.56 | 13.43 | 0.15 | 14.16 | 0.45 | – |
| 09.06.2022 | IL Gular Klubbmesterskap 2022 | D/H17C | 29.30 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | B-åpen | 30.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | IL Gular Klubbmesterskap | H 17- | 1.32.34 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2020 | KM mellomdistanse Hordaland, med innlagt HOK-ranking 1/2020 | D/H 17-B | 41.21 | 2 /7 | 2.04 | 14.52 | 0.45 | 14.14 | 0.48 | |
| 18.09.2018 | Sprintcup 5 Bergen | H40- | 25.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | Pokalkamp 6 Bergen | H50- | 41.29 | 15 /21 | 1.25 | 12.23 | 0.25 | 12.53 | 0.58 | |
| 21.08.2018 | Sprintcup 3 Bergen | H40- | 30.29 | 14 /22 | 0.35 | 9.09 | 0.11 | 9.01 | 0.07 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte A | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte A | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte A | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte A | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Pokalkampfinale Bergen | H50- | 1.04.03 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | H50- | 56.55 | 10 /16 | 9.07 | 14.05 | 2.15 | 12.49 | 1.09 | |
| 26.08.2017 | KM lang Hordaland (HOK-rankingløp 5/2017) | B-Åpen | 49.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Pokalkamp 3 Bergen | H50- | 49.03 | 18 /25 | 0.35 | 12.25 | 0.09 | 12.30 | 0.47 | – |
| 14.05.2017 | HOK-rankingløp 3/2017 | H50 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | Pokalkamp 2 Bergen | H50- | 42.54 | 12 /21 | 1.27 | 11.47 | 0.24 | 12.30 | 0.47 | – |
| 02.05.2017 | Sprintcup 2 Bergen | H40- | 22.53 | 22 /28 | 0.17 | 8.55 | 0.07 | 8.53 | 0.07 | |
| 04.04.2017 | Sprintcup 1 Bergen | H40- | 23.05 | 15 /20 | 0.02 | 8.36 | 0.01 | 8.46 | 0.07 | |
| 07.03.2017 | Urb-O løp 7 Fellesstart | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.02.2017 | Urb-O løp 5 Individuell start | H40 | 29.03 | 8 /12 | 0.40 | 10.14 | 0.14 | 9.03 | 0.08 | – |
| 24.01.2017 | Urb-O løp 4 Free Challenge | H40 | 27.06 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2017 | Urb-O løp 3 Fellesstart | H40 | 28.06 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2016 | Hamla Grand Prix (KM ultralang Hordaland) (HOK-Ranking 4/2016) | B-åpen | 49.00 | 2 /5 | 2.34 | 16.04 | 0.51 | 16.00 | 1.13 | |
| 07.05.2016 | Publikumsløp NM sprint | Åpen | 22.02 | 1 /14 | 0.30 | 5.17 | 0.07 | – | – | – |
| 14.05.2015 | KM mellomdistanse Hordaland (HOK-rankingløp 2/2015) | H50- | 1.05.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2013 | Odda 2-dagars (KM mellom Hordaland) (HOK-rankingløp 4) | B-åpen | 22.28 | 1 /12 | 1.01 | 14.50 | 0.40 | 16.43 | 1.34 | – |
| 28.05.2013 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 48.09 | 13 | 7.17 | 16.54 | 2.33 | – | – | – |
| 12.05.2013 | HOK-rankingløp 2 | B-åpen | 32.54 | 3 /12 | 5.38 | 19.00 | 3.15 | – | – | – |