Løperprofil
Nina Eidsten
Sturla
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.13
- Løpskapasitet
- 21.38
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 8.12
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6481 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,937 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3023 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0796 |
| bomVekt | 1,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5853 |
| bomStorSigma | 0,8595 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9675 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5760,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6181,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 11.20
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,335 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0787 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1858 |
| bomVekt | 6,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1683 |
| bomStorSigma | 0,56 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4200,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4279,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.55
- Løpskapasitet
- 21.56
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5426 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5645 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0822 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4235 |
| bomVekt | 28,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3892 |
| bomStorSigma | 0,6639 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1443 |
| havariVekt | 6,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6847 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5178,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5649,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 14.05.2026 Eikerløpet, bom 2.07 | 25 | nr. 3622 |
| Bom over fem minutter | 106 | 31.05.2023 BBIK Poengløp Nordbykollen, disk | 106 | nr. 2640 |
| Bom over ti minutter | 106 | 31.05.2023 BBIK Poengløp Nordbykollen, disk | 106 | nr. 4927 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | Poengløp #13 | C | 43.43 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | BBIK Poengløp | C | 48.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | BBIK Poengløp | C | 1.09.35 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 54.30 | 15 /19 | 5.15 | 26.54 | 2.35 | 24.11 | 1.48 | |
| 03.09.2025 | BBIK Poengløp | C | 1.09.35 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | BBIK Poengløp #9 | C | 50.26 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | BBIK Poengløp | C | 53.16 | 5 | 4.47 | 20.43 | 1.52 | 20.56 | 1.53 | |
| 15.07.2025 | Stavernsprinten | Damer C | 30.02 | 6 /6 | 2.19 | 13.00 | 1.00 | – | – | – |
| 18.09.2024 | BBIK Poengløp Damtjern | C | 1.12.37 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Peongløp | C | 36.40 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | BBIK Poengløp | C | 1.00.55 | 7 | 4.59 | 21.32 | 1.46 | 21.41 | 1.56 | |
| 18.08.2024 | Harald Thons minneløp | C-åpen 17- | 1.02.27 | 9 /11 | 7.39 | 25.19 | 3.06 | 21.41 | 1.56 | |
| 05.06.2024 | BBIK Poengløp | C | 1.08.55 | 5 | 1.42 | 18.48 | 0.28 | 19.06 | 1.29 | |
| 27.09.2023 | BBIK Poengløp | C | 52.33 | 6 | 1.27 | 19.03 | 0.32 | 18.54 | 1.32 | – |
| 13.09.2023 | BBIK Poengløp | C | 1.22.40 | 5 | 8.30 | 19.26 | 2.00 | 18.54 | 1.32 | – |
| 07.06.2023 | BBIK Poengløp | C | 1.19.02 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BBIK Poengløp Nordbykollen | C | 48.32 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | BBIK Poengløp | C | 22.40 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2022 | BBIK Mandagsløp | Trening | 1.23.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2021 | Poengløp | N | 35.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | KM Lang med PWT-cup | D 17-C | 1.52.33 | 4 /4 | 14.42 | 36.21 | 4.45 | 27.47 | 3.07 | – |
| 27.08.2019 | Klubbmesterskap 2019 | D 17-N | 41.47 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | D17-N | 41.31 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | D 17-C | 1.22.09 | 5 /6 | 22.53 | 31.57 | 8.54 | – | – | – |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | C | 18.04 | 19 /23 | – | – | – | – | – | – |