Løperprofil
Arnfinn Solheim
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.25
- Løpskapasitet
- 9.01
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2272 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2213 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0982 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3087 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0013 |
| bomVekt | 1,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5048 |
| bomStorSigma | 0,8907 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0367 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2401,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2771,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 2.41
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.24
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1306 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0554 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0859 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0234 |
| bomVekt | 1,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6708 |
| bomStorSigma | 0,9974 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2443 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2642,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3275,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.36
- Løpskapasitet
- 11.33
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 15,6 %
- Usikkerhet ±
- 5.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 10.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0138 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1562 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3471 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0495 |
| bomVekt | 3,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5802 |
| bomStorSigma | 0,8472 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0696 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7656 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2726,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3208,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.13
- Løpskapasitet
- 6.40
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.23
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.09.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6377 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6458 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0945 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9937 |
| bomVekt | 0,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4416 |
| bomStorSigma | 0,8168 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1592,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1962,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 23.06.2020 Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen, bom 14.11 | 74 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 23.06.2020 Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen, bom 14.11 | 229 | – |
| Bom over ti minutter | 8 | 23.06.2020 Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen, bom 14.11 | 499 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | H 13-14 | 39.46 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | H 13-14 | 1.36.45 | 4 /5 | 32.36 | 26.26 | 8.55 | 20.21 | 4.30 | – |
| 20.06.2020 | KM Sprint Riska | H 13-14 | 18.20 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | H 13-14 | 29.58 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | H 13-14 | 38.10 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | H13-14 | 22.49 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | H 13-14 | 42.17 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | H 13-14 | 28.47 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | H 13-14 | 1.11.25 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | H13-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | H13-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | U - B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | H13-14 | 28.51 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Ungdomscup 4 løp /Klubbkamp, Kiellandsskogen | H 13-14 | 1.14.43 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | H 13-14 | 48.41 | 6 /6 | 5.50 | 21.12 | 2.32 | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | H 13 | 1.14.24 | 23 /28 | 2.46 | 20.45 | 0.46 | 18.06 | 2.13 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 13 | 59.33 | 27 /31 | 17.31 | 21.17 | 6.16 | 18.06 | 2.13 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | H 13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Ungdomscup 3 løp /Klubbkamp, Vannbassengene | H 13-14 | 50.08 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug | H 13-14 | 38.06 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2019 | RR4, Kretsløp kortdistanse, Hålandskogen Sola | H 13-14 | 40.11 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2018 | SI klubbmesterskap | H11-12 | 41.50 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | KlubbkampUngdomscup | H 11-12 | 29.24 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | KM Lang | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug | H 11-12 | 23.33 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Rogalandsranking, kretsløp, Sandnes IL | H 11-12 | 23.28 | 7 /11 | 0.52 | 15.06 | 0.33 | 18.10 | 2.37 | |
| 05.06.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | H 11-12 | 45.33 | 9 /10 | 9.24 | (26.29) | 5.28 | 18.10 | 2.37 | |
| 15.05.2018 | Ungdomscup/ Klubbkamp | H 11-12 | 56.12 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2017 | SI Klubbmesterskap, SI hytta | H11-12 | 1.06.37 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord | H11-12 | 21.46 | 6 /9 | 2.22 | 17.18 | 1.53 | 20.23 | 3.03 | |
| 29.08.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 4, 2017 Husabø | H 11-12 | 21.10 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 1.07.29 | 24 /111 | 20.53 | 26.06 | 8.05 | 22.13 | 3.23 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 40.45 | 29 /111 | 10.28 | 24.43 | 6.21 | 22.13 | 3.23 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 55.27 | 31 /111 | 4.30 | 26.23 | 2.08 | 22.13 | 3.23 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 3, 2017 Rundevold | H 11-12 | 28.44 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2017 | KM Langdistanse ROK | H 11-12 | 1.19.11 | 3 /4 | 9.42 | (31.01) | 3.48 | 21.13 | 2.21 | – |
| 23.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 1, 2017 - SI - Dale | H 11-12 | 37.18 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2017 | Nærløp Sørmarka | GK | 37.39 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Kretsløp Rogalandsranking, SI, Lundekvam (Vårli) | H 11-12 | 39.39 | 5 | 3.23 | 21.45 | 1.51 | – | – | – |
| 02.05.2017 | Nærløp Hesthammer | HK | 1.13.08 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2016 | Kretsløp - Sørmarka NM løyper | H -10 | 59.27 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2016 | Nærløpskarusellen Klubbkamp finale Ganddal | G-Ny | 27.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2016 | Nærløpskarusell/Klubbkamp, Gramstad - Sandnes IL | Gutter NY | 28.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2016 | Kretsløp Neseskogen | H -10 | 38.31 | 2 /3 | 11.06 | 15.58 | 4.36 | 12.49 | 1.50 | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H -10 | 48.55 | 7 /11 | 6.05 | 13.21 | 1.40 | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H -10 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H -10 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2016 | Nærløpskarusell-Klubbkamp Vårfinale | C-Åpen | 36.51 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2016 | Klubbkamp, 1 - Sprint - Sandnes IL, Arboretet | Gutter B | 44.27 | 25 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2016 | Kretsløp Mellomdistanse | NÅpen | 26.49 | 7 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Nærløpskarusellen Bogafjell | GN | 20.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2016 | Nærløp, Melsvatnet | Gutter - ny | 29.12 | 9 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | Klubbkamp finale Ganddal | G-16-60+ | 1.13.34 | 39 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2015 | Klubbkamp | Gutter - Ny | 12.57 | 20 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2015 | Klubbkamp, Sælandskogen | Gutter - Ny | 18.33 | 11 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2015 | Klubbkamp Ålgård | Gutter - Ny | 30.10 | 33 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2015 | Klubbkampen Vagleskogen | G-Ny | 24.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2015 | Klubbkampen Giske | Gutter NY | 23.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2014 | Klubbmesterskap Sandnes IL | NY | 59.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2014 | Sprintkamp finale Ganddal | G-Ny | 15.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2014 | Sprintkamp 4, Hinna | Gutter Ny | 28.51 | 38 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2014 | Klubbkarusell løp 2 | Nybegynnerløype | 18.25 | 14 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2014 | Sprintkamp 1 - Giske | Gutter NY | 42.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2014 | Nærløp Sørmarka | Nybegynnerløype | 27.29 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |