Løperprofil
Berit Solheim
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.02
- Løpskapasitet
- 16.36
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 6.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3835 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6692 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0813 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0146 |
| bomVekt | 2,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5642 |
| bomStorSigma | 0,8532 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1831 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4416,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4801,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.47
- Løpskapasitet
- 9.35
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1677 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0507 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1938 |
| bomStorSigma | 0,6802 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3553,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3630,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.58
- Løpskapasitet
- 14.19
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1156 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1634 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2687 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0853 |
| bomVekt | 3,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3997 |
| bomStorSigma | 0,7648 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0253 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3379,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3769,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 23.06.2020 Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen, bom 3.33 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 135 | 29.06.2019 Norsk o-festival - mellom, bom 7.31 | 135 | – |
| Bom over ti minutter | 226 | 10.07.2016 Sørlandsgaloppen 2016, bom 25.47 | 226 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | B-Åpen | 46.02 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | C-åpen 17- | 1.29.02 | 2 /2 | 5.06 | 24.45 | 1.25 | 21.33 | 1.20 | |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | B-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | B-Åpen | 1.15.55 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | B-åpen | 42.13 | 20 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | B-Åpen | 1.18.27 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | C-Åpen | 37.50 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | C-Åpen | 24.58 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2019 | KM Stafett individuelle klasser Rogaland, Sandnes | C-Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | C-åpen | 39.48 | 7 /10 | 2.06 | 20.33 | 1.05 | 19.47 | 1.23 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir C | 1.17.13 | 26 /36 | 9.55 | 23.04 | 2.58 | 21.16 | 2.08 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 1.47.48 | 60 /72 | 13.21 | 24.28 | 3.02 | 21.16 | 2.08 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | Dir C | 34.12 | 9 /12 | 3.57 | 14.09 | 1.38 | – | – | – |
| 04.06.2019 | Ungdomscup 3 løp /Klubbkamp, Vannbassengene | C-Åpen | 32.36 | 2 /3 | 4.37 | 22.14 | 3.09 | 19.24 | 1.32 | |
| 28.08.2018 | KlubbkampUngdomscup | C-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug | C-Åpn | 29.14 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2018 | Vagleskogstafetten - individuelle klasser | C-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | C-Åpen | 38.59 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 4, 2017 Husabø | C-Åpen | 19.47 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 40.39 | 15 /84 | 3.10 | 19.56 | 1.33 | 19.19 | 1.07 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 1.19.19 | 16 /84 | 5.59 | 21.50 | 1.39 | 19.19 | 1.07 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 1.50.48 | 23 /64 | 40.43 | 32.51 | 12.04 | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |