Løperprofil

Juho Westerlund

Koovee

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

26 løp
7.008.009.002014201620182020202220242026Vårsleppet 20.04.2013: 7.43Lørdagskjappen / Smaaleneneløpet jaktstart elite og ungdom 28.04.2013: 7.58Lørdagskjappen / Smaaleneneløpet jaktstart elite og ungdom 28.04.2013: 7.43Vårløpet 12.05.2013: 7.43Trondheim Open 02.06.2013: 7.16NSM - lang 01.11.2014: 8.39Nordisk Studentmesterskap 02.11.2014: 8.39WOC2019 - Spectatorrace 2 13.08.2019: 7.35WOC2019 - Spectatorrace 3 14.08.2019: 7.47WOC2019 - Spectatorrace 5 16.08.2019: 7.06WOC2019 - Spectatorrace 6 17.08.2019: 7.00O-Ringen Uppsala 25.07.2022: 7.40O-Ringen Uppsala, etapp 2 26.07.2022: 7.15O-Ringen Uppsala, etapp 3 28.07.2022: 7.26O-Ringen Uppsala, etapp 4 29.07.2022: 7.02O-Ringen Uppsala 30.07.2022: 7.49WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 06.08.2024: 6.38WMOC Middle Final, 7.8.2024 07.08.2024: 6.48WMOC Long Final, 9.8.2024 09.08.2024: 6.29MM-näyttökilpailu, keskimatka 07.06.2025: 6.57MM-näyttökilpailu, pitkä matka 08.06.2025: 9.20FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. 05.07.2026: 7.39FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 06.07.2026: 7.26FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu 07.07.2026: 7.26FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu 09.07.2026: 7.18FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu 10.07.2026: 8.20

Sprintrankingen

7 løp
5.305.405.506.006.106.20201420162018202020222024Vårsleppet 20.04.2013: 5.54Sprintløp Norgescup og ungdom 26.04.2013: 6.04Klubbmesterskap Sprint NTNUI 16.05.2013: 5.40NSM sprint 31.10.2014: 5.53WOC2019 - Spectatorrace 1 12.08.2019: 5.59WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 03.08.2024: 6.09WMOC Sprint Final, 4.8.2024 04.08.2024: 5.27

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
7.55
Løpskapasitet
7.25
O-evne
0.30
Jevnhet ±
7,4 %
Usikkerhet ±
0.14
Sikkerhet
11
Bommer per løp
1,4
Typisk bom
79 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på korte (+0,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i oktober (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
26 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,4201
fartMuRaa (evne før krymping)−0,4311
fartSigma (dagsform-spredning)0,0736
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0281
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,4
evidensVekt (sikkerheten)11,2
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,5056
bomVekt137,9
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3653
bomStorSigma0,6117
antallBom29
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0277
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0757
havariVekt6,18
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0063
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,8265
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin0,0077
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1976,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2108
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
6.17
Løpskapasitet
6.05
O-evne
0.12
Jevnhet ±
6,1 %
Usikkerhet ±
0.40
Sikkerhet
2
Bommer per løp
0,8
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2865
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3317
fartSigma (dagsform-spredning)0,0615
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1001
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,2
evidensVekt (sikkerheten)1,71
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9403
bomVekt20
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2231
bomStorSigma0,7076
antallBom0
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0552
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0855
havariVekt0,49
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0003
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1939
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2256,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2329,3
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (633 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.48 354 –
Bom over fem minutter 633 hele karrieren siden 2013 633 –
Bom over ti minutter 633 hele karrieren siden 2013 633 –

Løp

40 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu H21A 50.00 22 /61 6.20 8.20 1.03 7.54 0.27
09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu H21A 24.31 14 /60 0.02 7.18 0.01 7.54 0.27
07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu H21A 40.22 15 /65 0.06 7.26 0.01 7.54 0.27
06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 H21A 39.15 12 /67 0.16 7.26 0.03 7.54 0.27
05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. H21A 1.09.03 17 /64 1.12 7.39 0.08 7.54 0.27
08.06.2025 MM-näyttökilpailu, pitkä matka M Middle 1.05.54 20 /27 2.43 9.20 0.23 7.43 0.23
07.06.2025 MM-näyttökilpailu, keskimatka Men-1 36.32 42 /82 0.55 6.57 0.10 7.43 0.23
09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024 M35A 1.19.03 5 /43 0.26 6.29 0.02 7.04 0.23
07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024 M35A 36.43 10 /48 0.55 6.48 0.10 7.04 0.23
06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 M35-2 59.41 8 /43 0.11 6.38 0.01 7.04 0.23
04.08.2024 WMOC Sprint Final, 4.8.2024 M35A 14.52 5 /38 0.00 5.27 0.00 5.50 0.12 –
03.08.2024 WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 M35-1 15.36 25 /67 0.15 6.09 0.06 5.50 0.12 –
20.04.2024 Ankkurirastit H21AL 45.02 1 /5 – – – – – –
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart H21-1 – DNS – – – – – –
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel H21-1 – DNS – – – – – –
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel H21-1 – DNS – – – – – –
24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång H21-1 – DNS – – – – – –
23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång H21-1 – DNS – – – – – –
30.07.2022 O-Ringen Uppsala H21-1 1.00.44 6 /157 0.55 7.49 0.07 7.43 0.28
29.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 4 H21-1 27.08 6 /157 0.52 7.02 0.13 7.43 0.28
28.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 3 H21-1 1.06.10 12 /157 4.39 7.26 0.31 7.43 0.28
26.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 2 H21-1 1.05.39 9 /157 3.14 7.15 0.21 7.43 0.28
25.07.2022 O-Ringen Uppsala H21-1 39.43 10 /157 3.19 7.40 0.38 7.43 0.28
17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6 M 21-E 1.08.39 15 /67 1.02 7.00 0.06 7.47 0.21
16.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 5 M 21-E 40.00 21 /89 1.01 7.06 0.11 7.47 0.21
14.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 3 M 21-E 41.22 40 /93 0.44 7.47 0.08 7.47 0.21
13.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 2 M 21-E 45.08 21 /55 0.28 7.35 0.05 7.47 0.21
12.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 1 M 21-E 20.43 11 /30 0.00 5.59 0.00 6.15 0.11
02.11.2014 Nordisk Studentmesterskap Men E 1.49.15 30 /62 5.25 8.39 0.26 8.54 0.53
01.11.2014 NSM - lang Men E 1.49.15 28 5.12 8.39 0.25 8.54 0.53
31.10.2014 NSM sprint Menn 15.02 25 0.29 5.53 0.11 6.03 0.11
02.06.2013 Trondheim Open H19 49.29 7 /34 0.18 7.16 0.03 8.04 0.31
16.05.2013 Klubbmesterskap Sprint NTNUI dudes 16.08 5 0.06 5.40 0.02 6.06 0.11
12.05.2013 Vårløpet H19- 1.01.37 14 /40 0.41 7.43 0.05 8.15 0.36
28.04.2013 Lørdagskjappen / Smaaleneneløpet jaktstart elite og ungdom H 21-E 1.21.31 54 /107 1.20 7.58 0.08 8.29 0.45 –
28.04.2013 Lørdagskjappen / Smaaleneneløpet jaktstart elite og ungdom H 21-E 41.45 56 /128 2.32 7.43 0.28 8.29 0.45 –
26.04.2013 Sprintløp Norgescup og ungdom H 21- 16.59 51 /80 0.04 6.04 0.01 6.16 0.12 –
20.04.2013 Vårsleppet H 19 - 25.48 21 /62 0.38 7.43 0.11 8.29 0.45 –
20.04.2013 Vårsleppet H 19 - 15.19 20 /61 0.15 5.54 0.06 6.16 0.12 –
16.04.2013 Tiotestløp Løype: 2BY1CXA 1.00.34 2 – – – – – –

Løp per år

2013: 9 løp920132014: 3 løp3201420152016201720182019: 5 løp52019202020212022: 5 løp5202220232024: 6 løp620242025: 2 løp220252026: 5 løp52026