Løperprofil
Bente Fjermestad-Eie
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
16 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.58
- Løpskapasitet
- 13.40
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,188 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1124 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0249 |
| bomVekt | 3,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4739 |
| bomStorSigma | 0,8249 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1379 |
| havariVekt | 0,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,262 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3635,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3982,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.44
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1635 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1304 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9778 |
| bomVekt | 1,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2014 |
| bomStorSigma | 0,696 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3539,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3612,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.07
- Løpskapasitet
- 14.24
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0582 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,95 |
| bomVekt | 46,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4544 |
| bomStorSigma | 0,8325 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0694 |
| havariVekt | 2,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0111 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8458 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0084 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3386,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3793,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.05
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.10.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1259 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2841 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0731 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3744 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9831 |
| bomVekt | 2,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,527 |
| bomStorSigma | 0,8672 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9303 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2652,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3088,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 19.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen, bom 2.07 | 71 | nr. 2081 |
| Bom over fem minutter | 80 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 5.48 | 181 | nr. 3198 |
| Bom over ti minutter | 683 | hele karrieren siden 2016 | 683 | nr. 1755 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.03.18 | 2 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 22.57 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | B-åpen | 28.42 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 46.56 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | B-åpen | 15.53 | 1 /11 | 0.00 | 12.59 | 0.00 | 16.34 | 1.45 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 50.08 | 38 /245 | 5.22 | 17.38 | 1.53 | 17.24 | 1.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 58.05 | 44 /245 | 8.29 | 17.59 | 2.38 | 17.24 | 1.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Kretsløp Alsvik | B-åpen 17- | 44.01 | 1 /1 | 4.45 | 18.13 | 1.58 | 17.24 | 1.54 | |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Arboret | B-åpen | 27.32 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | B-åpen | 15.32 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Kretsløp-Sprint, Storhaug | A-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 37.32 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | B-åpen | 25.40 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | Åpen 4 | 1.41.59 | 9 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | RR Rankingfinale Alsvik | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 26.20 | 15 /253 | 2.27 | 14.58 | 1.24 | 15.48 | 1.54 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 32.10 | 22 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 27.56 | 23 /253 | 2.37 | 16.25 | 1.32 | 15.48 | 1.54 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Etappstart Medelsvår 4,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 3,3 | 51.21 | 33 /159 | 1.38 | 14.12 | 0.27 | 15.14 | 2.14 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Medelsvår 2,5 | 35.46 | 14 /84 | 9.15 | 14.32 | 3.46 | 15.14 | 2.14 | |
| 24.08.2021 | Individuelle løyper for voksne | DL | 55.29 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 15.33 | 11 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.12.07 | 21 /264 | 6.12 | 16.01 | 1.23 | 16.47 | 2.05 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 20.36 | 35 /264 | 2.51 | 16.04 | 2.13 | 16.47 | 2.05 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 43.42 | 44 /264 | 11.22 | 20.44 | 5.24 | 16.47 | 2.05 | |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | Båpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | Båpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | Båpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | B-åpen | 23.23 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | B-åpen | 40.29 | 9 /15 | 1.43 | 17.38 | 0.45 | 17.34 | 1.47 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir B | 1.20.32 | 28 /56 | 17.08 | 17.27 | 3.43 | 13.42 | 1.21 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 59.33 | 10 /72 | 9.44 | 13.31 | 2.13 | 13.42 | 1.21 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | Dir B | 25.45 | 6 /37 | 0.51 | 9.22 | 0.19 | – | – | – |
| 19.05.2019 | Ranking Langdistanse i Brekkeheia | B-åpen | 51.41 | 6 /9 | 7.57 | 18.47 | 2.53 | 17.50 | 2.12 | |
| 14.05.2019 | Nærløpskarusellen - individuelle klasser | DK | 21.02 | 1 /11 | 0.22 | 11.58 | 0.13 | 12.57 | 0.37 | – |
| 11.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell | B-åpen | 41.09 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | B-Åpen | 59.23 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | Ganddalsløpet | B-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM Mellom | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2018 | Individuelle løyper for voksne | Kort | 35.48 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | KM Lang | B-åpen | 40.51 | 2 /17 | 3.30 | 15.02 | 1.17 | 17.19 | 1.39 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2018 | Klubbløp SI Hytta | A/B | 1.00.04 | 5 /19 | 3.27 | 13.37 | 0.47 | – | – | – |
| 19.06.2018 | Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug | B-Åpen | 28.05 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | B-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Ungdomscup/ Klubbkamp | B-Åpen | 37.03 | 10 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2018 | Vikesprinten | B-open | 52.22 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2018 | Vikesprinten | B-open | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2018 | Kretsløp mellomdistanse fra Auklandshamn Skule | B-open | 50.58 | 6 /11 | 9.43 | 26.55 | 5.08 | 20.31 | 1.54 | – |
| 22.04.2018 | Tour de Orientering | B åpen | 36.16 | 5 /11 | 3.39 | 19.05 | 1.55 | 20.31 | 1.54 | – |
| 12.11.2017 | SI Klubbmesterskap, SI hytta | H/D17C | 38.54 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | HARDHAUSEN | Trim | 34.27 | 3 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | C-Åpen | 32.50 | 1 /18 | 7.37 | 16.37 | 3.51 | 14.23 | 1.18 | |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | C-Åpen | 2.06 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | C-Åpen | 19.52 | 2 /18 | 0.25 | 13.57 | 0.18 | 14.23 | 1.18 | |
| 17.09.2017 | Kretsløp - Hetlandskogen | C-åpen | 31.32 | 1 /3 | 0.26 | 13.23 | 0.11 | 14.05 | 1.14 | |
| 12.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord | C-Åpen | 16.16 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2017 | Nærløp, Individuelle klasser | K | 49.51 | 7 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 14.11 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 28.43 | 2 /84 | 3.26 | 14.05 | 1.41 | 14.05 | 1.23 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 55.52 | 4 /84 | 9.02 | 15.22 | 2.29 | 14.05 | 1.23 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | C-åpen | 41.59 | 5 /84 | 4.55 | 13.47 | 1.37 | 14.05 | 1.23 | – |
| 30.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 2, 2017 | C-Åpn | 29.20 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 1, 2017 - SI - Dale | C-Åpn | 26.09 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2017 | Nærløp Sørmarka | JK | 25.11 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2016 | Nærløpskarusellen Klubbkamp finale Ganddal | B-åpen | 15.44 | 3 /31 | – | – | – | – | – | – |