Løperprofil
Tuva Christiansen
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.10
- Løpskapasitet
- 17.45
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 31.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4511 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5602 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0739 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0656 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2121 |
| bomVekt | 11,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6312 |
| bomStorSigma | 1,1274 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0661 |
| havariVekt | 1,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4723 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5368,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.22
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1366 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4718 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0593 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0627 |
| bomVekt | 1,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1708 |
| bomStorSigma | 0,6755 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3445,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3521,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.49
- Løpskapasitet
- 19.34
- O-evne
- 3.15
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4249 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5623 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1144 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3494 |
| bomVekt | 11,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6666 |
| bomStorSigma | 0,9112 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0535 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0776 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4603,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5369 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.47
- Løpskapasitet
- 15.17
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1794 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2973 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1102 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1522 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3356 |
| bomVekt | 9,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1487 |
| bomStorSigma | 0,6783 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7395 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3611,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3962,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.53
- Løpskapasitet
- 7.23
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.05.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5353 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6016 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9989 |
| bomVekt | 0,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4077 |
| bomStorSigma | 0,8199 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1765,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2126 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 18.45 | 51 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 6 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 18.45 | 163 | nr. 7314 |
| Bom over ti minutter | 6 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 18.45 | 266 | nr. 7940 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Damer - kort løype | 1.14.15 | 10 /12 | 22.24 | 29.25 | 8.53 | 21.10 | 2.41 | – |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | DK | 30.20 | 24 /33 | 0.29 | 20.11 | 0.19 | 21.10 | 2.41 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 1.04.27 | 81 /86 | 10.39 | 26.52 | 4.26 | 24.17 | 3.18 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 1.35.14 | 98 /368 | 13.59 | 27.50 | 4.05 | 24.17 | 3.18 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 56.12 | 71 /253 | 13.14 | 31.56 | 7.31 | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 42.51 | 16 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 44.19 | 25 /147 | 2.52 | 22.37 | 1.28 | 19.22 | 1.12 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 37.58 | 14 /140 | 2.19 | 20.43 | 1.16 | 17.34 | 1.22 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 1.16.17 | 17 /140 | 10.45 | 19.24 | 2.44 | 17.34 | 1.22 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 23.23 | 24 /140 | 1.39 | 17.22 | 1.14 | 17.34 | 1.22 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 19.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 33.15 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | U - C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | U - C | 1.05.06 | – | 12.26 | 22.33 | 4.18 | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | U - C | 32.48 | – | 2.51 | 13.35 | 1.11 | 11.27 | 0.14 | – |
| 31.12.2018 | Nyttårsløpet, Melshei | Damer-Ny | 52.28 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM Mellom | C-Åpen | 30.44 | 2 /3 | 2.54 | 21.51 | 2.04 | 16.37 | 1.17 | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | C-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2018 | Klubbløp SI Hytta | NY | 49.26 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2015 | Klubbkamp Ålgård | Jenter - Ny | 25.48 | 27 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2015 | Klubbkampen Vagleskogen | J-Ny | 21.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2015 | Klubbkampen Giske | Jenter NY | 18.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2015 | Rogalandsranking Stutafjell | D 11-12N | 31.28 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2014 | Klubbmesterskap Sandnes IL | NY | 58.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2014 | KM Lang ROK | D 11-12N | 21.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2014 | KM Sprint ROK | D 11-12N | 21.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2014 | Sprintkamp Ålgård | Jenter - Ny | 19.42 | 30 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2014 | Sprintkamp 1 - Giske | Jenter NY | 36.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | Mellomdistanse Sælandsskogen | D 11-12N | 25.35 | 9 /10 | 3.51 | 24.34 | 3.42 | – | – | – |
| 26.10.2013 | Hardhausen | Mini Hardhausen | 45.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2013 | Sprintkamp finale | Ny | 30.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2013 | Nærløp Sprintkamp 5 | Jenter NY | 23.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2013 | Sprintkamp 4 - Storhaug | JNy | 31.01 | – | 6.10 | 13.45 | 2.44 | 11.44 | 0.25 | |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | N-åpen | 49.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | N-åpen | 23.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2013 | Sprintkamp 2, Pyttaskogen | Jenter - Ny | 30.12 | 27 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2013 | Sprintkamp 1, Solås | Jenter - Ny | 36.15 | 35 /45 | 7.07 | 16.50 | 3.18 | 12.21 | 0.23 | – |
| 17.11.2012 | Lagsmeisterskap Sandnes IL | Nybegynner | 37.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2012 | Nærløp, Ganddal | Jente Nybegynnerløype | 32.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2012 | Sprintkamp 2 løp - Kvernevik | JN | 35.09 | 28 /29 | 3.06 | (17.37) | 1.33 | 10.49 | 0.17 | – |
| 15.05.2012 | Sprintkamp 1, Solås | Damer Ny | 26.41 | 32 /37 | 4.16 | 11.40 | 1.52 | 10.49 | 0.17 | – |
| 12.05.2012 | Sandnes rankingløp | N-åpen | 24.53 | 14 /32 | 1.38 | 16.51 | 1.06 | – | – | – |