Løperprofil
Johnny Eriksen
Grue
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
27 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.36
- Løpskapasitet
- 20.33
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 07.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5965 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6008 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,066 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0084 |
| bomVekt | 25,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3526 |
| bomStorSigma | 0,7285 |
| antallBom | 53 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1317 |
| havariVekt | 3,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9629 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5469,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5749,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.58
- Løpskapasitet
- 16.46
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,727 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9995 |
| bomVekt | 0,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2314 |
| bomStorSigma | 0,6965 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0809 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6217 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6294,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.14
- Løpskapasitet
- 17.00
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.21
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2841 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1975 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2037 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0519 |
| bomVekt | 2,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6247 |
| bomStorSigma | 0,8112 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4001,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4526,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 152 av 208
Nr. 152 av 208 blant menn i Norge · nr. 2 av 11 i klassen H80–84 · nr. 1 av 1 i 1942-kullet
- Forventet kmtid
- 15.46
- Løpskapasitet
- 14.31
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1299 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1255 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,075 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0295 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7294 |
| bomVekt | 76,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3893 |
| bomStorSigma | 0,9194 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0518 |
| havariVekt | 15,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0259 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7932 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3425,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3721,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 15.29 | 88 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 5 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 15.29 | 260 | nr. 7495 |
| Bom over ti minutter | 5 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 15.29 | 539 | nr. 8015 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap | C 15- | 56.43 | 7 /7 | 16.56 | 20.08 | 6.01 | 15.52 | 1.14 | |
| 08.09.2026 | Treningsløp | C | 42.43 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Treningsløp | AK | 1.09.38 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | Kondisjonstrøkken 30.08.2026 | C | 38.38 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | KM lang - Myrtrampen | H80 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Treningsløp PreO sprint | Åpen | 25.04 | 31 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 30.41 | 9 /17 | 1.47 | 14.51 | 0.52 | 15.07 | 0.56 | |
| 09.08.2026 | Finndulten | C 17- herrer | 43.03 | 5 /7 | 2.59 | 14.35 | 1.01 | 15.07 | 0.56 | |
| 30.06.2026 | Treningsløp | C | 41.35 | 5 /9 | 3.52 | 16.45 | 1.33 | 15.07 | 0.56 | |
| 23.06.2026 | Treningsløp | C | 28.07 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Treningsløp | C | 46.10 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Treningsløp | C | 41.46 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Treningsløp | C | 44.43 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | Treningsløp | C | 38.42 | 2 /6 | 0.00 | 13.17 | 0.00 | 14.57 | 0.54 | |
| 12.05.2026 | Treningsløp | C | 38.44 | 4 /9 | 0.39 | 14.04 | 0.14 | 14.57 | 0.54 | |
| 05.05.2026 | Treningsløp | C | 28.56 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | le Tour de Glåmdal - finale | Klubbmesterskap - BKOK | C 15- | 1.00.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta | C15- | 9.14 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | C15- | 32.37 | 5 /14 | 2.47 | 15.25 | 1.19 | 15.34 | 1.05 | |
| 17.08.2025 | Myrsprinten | H80 | 1.01.26 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2025 | Finndulten | C 17- herrer | 47.49 | 3 /7 | 1.25 | 13.52 | 0.25 | 15.34 | 1.05 | |
| 06.08.2025 | Le Tour de Glåmdal # 5 | C15- | 35.01 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Sankthansløpet | C | 37.20 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Treningsløp | C | 50.02 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | MOMS 2025 Dag 2 | Kort | 47.18 | 3 /7 | 0.49 | 20.29 | 0.21 | 21.12 | 1.11 | |
| 06.06.2025 | MOMS 2025 Dag 1 | Kort | 40.57 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Treningsløp | C | 40.54 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | lTdG #3 | BKOK-KARUSELLEN #4 | C15- | 48.51 | 8 /11 | 8.17 | 17.03 | 2.53 | 15.40 | 1.18 | |
| 21.05.2025 | Treningsløp | C | 43.34 | 3 /7 | 1.14 | 13.44 | 0.23 | 15.40 | 1.18 | |
| 14.05.2025 | Le Tour de Glåmdal # 1 | C15- | 31.26 | 4 /9 | 1.02 | 15.16 | 0.30 | 15.40 | 1.18 | |
| 21.09.2024 | Le Tour de Glåmdal Finale | C15- | 31.15 | 6 /8 | 3.22 | 16.09 | 1.44 | 15.38 | 1.25 | |
| 10.09.2024 | Trening 10.9.24 | Åpen C | 39.08 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Le Tour de Glåmdal #5 | C15- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Finndulten | H 80- | 1.01.58 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Le Tour de Glåmdal #4 | C15- | 32.23 | 4 /8 | 2.29 | 13.21 | 1.01 | 14.08 | 1.16 | – |
| 29.05.2024 | Le Tour de Glåmdal #3 | C15- | 36.04 | 2 /5 | 1.04 | 12.56 | 0.23 | – | – | – |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | 17-C | 35.55 | 6 /14 | 2.35 | 17.29 | 1.15 | 19.58 | 1.30 | |
| 29.05.2023 | Løvspretten | H 80- | 52.15 | 7 /7 | 3.58 | 22.16 | 1.41 | 21.09 | 1.33 | |
| 02.07.2022 | Morokulien 2-dagars | Medelsvår 3,0 | 1.07.21 | 9 /17 | 11.05 | 18.21 | 3.01 | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 80- | 1.05.10 | 8 /12 | 4.43 | 21.35 | 1.34 | 19.48 | 1.30 | |
| 22.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #4 | 17-C | 39.22 | 5 /14 | 0.18 | 16.21 | 0.07 | 19.48 | 1.30 | |
| 05.06.2022 | Elgdilten | H 80- | 1.03.11 | 5 /6 | 13.59 | 25.18 | 5.36 | 19.48 | 1.30 | |
| 11.05.2022 | le Tour de Glåmdal #1 | 17C | 36.02 | 15 /20 | 2.27 | 19.54 | 1.21 | 19.15 | 1.18 | |
| 17.10.2021 | Kondisjonstrøkken | Lett | 41.49 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17-C | 44.13 | 7 /11 | 4.21 | 19.24 | 1.55 | 18.44 | 1.21 | |
| 28.08.2021 | KM lang | H 75- | 1.06.42 | 3 /4 | 6.58 | 18.32 | 1.56 | 18.41 | 1.24 | |
| 23.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 2 | 17-C | 43.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 1 | 17C | 29.47 | 3 /8 | 0.14 | 16.52 | 0.08 | 18.56 | 1.07 | |
| 25.08.2020 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17C | 49.43 | 12 /13 | 3.32 | 20.51 | 1.29 | 20.23 | 1.15 | |
| 18.08.2020 | Trening | C | 39.07 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2020 | St.hanstreningsløpet | C | 46.07 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17-C | 40.17 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 3 | 17-C | 46.49 | 12 /21 | 0.19 | 17.47 | 0.07 | 19.00 | 1.16 | |
| 14.08.2018 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17-C | 36.00 | 9 /14 | 3.04 | 13.20 | 1.08 | – | – | – |
| 12.06.2018 | Le Tour de Glåmdal | 17-C | 37.16 | 9 /17 | 0.26 | 17.38 | 0.12 | 19.02 | 1.32 | |
| 20.05.2018 | Elgdilten | H 75- | 51.15 | 8 /10 | 7.19 | 19.34 | 2.48 | 19.19 | 1.50 | |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | H 75- | 1.30.14 | 10 /10 | 11.53 | 22.26 | 2.57 | 20.31 | 1.43 | |
| 30.10.2016 | Langtur´n | HK | 1.08.01 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2015 | Le Tour de Glåmdal 4 | H17-AB | 57.27 | 20 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2014 | Veteranmesterskapet sprint | H70 | 22.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2014 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | H70 | 1.05.32 | 32 | 5.48 | 17.43 | 1.34 | 17.34 | 1.27 | |
| 06.07.2014 | Morokulien 2-dagers | H70 | 39.32 | 9 /16 | 0.51 | 15.23 | 0.20 | 17.24 | 1.25 | |
| 17.06.2014 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17AB | 1.15.59 | 17 /21 | 15.22 | 24.16 | 4.54 | 17.52 | 1.34 | |
| 08.06.2014 | Løvspretten | H 70- | 53.09 | 16 /19 | 4.57 | 19.25 | 1.48 | 17.52 | 1.34 | |
| 01.09.2013 | Mjølnerløpet | H 65- | 45.48 | 11 /12 | 1.42 | 16.57 | 0.38 | 16.14 | 1.10 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H70 | 54.40 | 7 /12 | 8.18 | 17.38 | 2.41 | 16.06 | 1.18 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H70 | 1.10.55 | 9 | 9.56 | 16.41 | 2.20 | 16.06 | 1.18 | |
| 16.06.2013 | Magne Lystad`s Minneløp | H 65- | 58.15 | 4 /6 | 5.25 | 16.36 | 1.33 | 15.39 | 0.47 | |
| 19.05.2013 | Elgdilten med VM test senior | H 70- | 44.07 | 4 /7 | 0.56 | 14.40 | 0.19 | 15.21 | 0.36 | |
| 02.09.2012 | Mjølnerløpet | H 65- | 42.24 | 12 /17 | 1.52 | 15.19 | 0.40 | 15.31 | 0.39 | |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | H70 | 35.04 | 7 /15 | 1.05 | 15.17 | 0.28 | 15.35 | 0.39 | |
| 17.06.2012 | Myrtrampen | H 70- | 50.02 | 4 /7 | 2.28 | 16.03 | 0.47 | 15.33 | 0.43 | – |
| 28.05.2012 | Løvspretten | H 70- | 48.36 | 8 /13 | 2.14 | 15.22 | 0.42 | – | – | – |
| 18.09.2011 | Magne Lystads Minneløp | H65 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |