Løperprofil
Lars Helgeland
Butikkutvikling
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1790 av 3557
Nr. 1790 av 3557 blant menn i Norge · nr. 200 av 403 i klassen H55–59 · nr. 37 av 71 i 1967-kullet
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 0.40
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0674 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0344 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9321 |
| bomVekt | 96,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1086 |
| bomStorSigma | 0,5138 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2338 |
| havariVekt | 6,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3516 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,01 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2968,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3146,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0308 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1927 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0674 |
| bomVekt | 3,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1217 |
| bomStorSigma | 0,649 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,159 |
| havariVekt | 0,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3099,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3170,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 140 | 31.12.2024 Nyttårsløpet Melshei, bom 8.21 | 199 | nr. 404 |
| Bom over fem minutter | 140 | 31.12.2024 Nyttårsløpet Melshei, bom 8.21 | 297 | nr. 2174 |
| Bom over ti minutter | 713 | hele karrieren siden 2012 | 713 | nr. 1688 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.36.58 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2026 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved | H50- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | HC | 33.12 | 8 /12 | 2.13 | 11.32 | 0.46 | 11.48 | 0.40 | |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | HC | 28.28 | 9 /15 | 1.36 | 11.38 | 0.39 | 11.51 | 0.36 | |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | HC | 41.57 | 11 /15 | 0.50 | 11.30 | 0.14 | 11.51 | 0.36 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | HC | 36.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | H 17-59 | 37.15 | 18 /26 | 3.15 | 11.48 | 1.03 | 11.45 | 0.49 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | HC | 28.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | HC | 48.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - lang løype | 49.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.54.18 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2025 | Klubbmesterskap Ganddal IL Vagleskogen | H50- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | HC | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - lang løype | 1.20.05 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.51.21 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H50- | 34.56 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Klubbløp Vagleskogen | Herrer - lang A løype | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 1.05.41 | 25 /37 | 1.53 | 10.49 | 0.19 | 11.35 | 0.40 | |
| 25.09.2023 | Klubbmesterskap GIL Øksnevadskogen | H50- | 28.41 | 6 /7 | 2.46 | 11.55 | 1.09 | 11.56 | 0.48 | |
| 18.09.2023 | Klubbløp Presthei/Bogafjell | Herrer - lang A løype | 35.39 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Klubbløp Ganddal | Herrer - lang A løype | 31.24 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2023 | Klubbløp Njåskogen | Herrer - lang A løype | 31.01 | 11 /23 | 2.00 | 12.32 | 0.48 | 11.50 | 0.38 | |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 51.35 | 12 /32 | 0.21 | 10.31 | 0.04 | 11.21 | 0.45 | – |
| 05.11.2022 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.53.23 | 9 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2022 | Klubbmesterskap Vagleskogen | H50- | 34.23 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2022 | Klubbløp Ganddal | Herrer - A | 24.26 | 14 /21 | 1.16 | 8.56 | 0.28 | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 50.52 | 16 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.29.08 | 9 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2021 | Klubbmesterskap Vagleskogen | H50 | 38.17 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.43.23 | 16 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2020 | Klubbløp Vagleskogen | Herrer - lang løype | 45.56 | 11 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 44.59 | 22 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.50.53 | 9 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | H 50- | 1.11.20 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2018 | Nyttårsløpet, Melshei | Herrer - mellomlang løype | 40.10 | 1 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.21.10 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | Ganddalsløpet | H 50- | 1.08.10 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.30.51 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2016 | Nyttårsløpet, Sandnes IL | Herrer - lang løype | 1.00.50 | 27 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.25.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2016 | Ganddalsløpet | H 40- | 1.59.33 | 1 /4 | 1.03 | 10.09 | 0.05 | – | – | – |
| 31.12.2015 | Nyttårsløpet 2015 | Herrer - lang løype | 1.05.28 | 18 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.26.44 | 9 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2015 | Klubbkarusell løp 2 - Bogafjell Skole | Herrer - lang løype | 27.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2014 | Nyttårsløpet 2014 | Herrer - lang løype | 51.49 | 18 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2014 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.31.49 | 17 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2014 | Klubbkarusell løp 2 | Herrer - lang løype | 27.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2013 | Nyttårsløpet 2013 | Herrer - lang løype | 51.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2013 | Hardhausen | H 17- | 2.32.14 | 16 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2012 | Juleløpet 2012 | GL | 45.19 | 28 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2012 | Hardhausen | H 21- | 2.39.25 | 14 /32 | – | – | – | – | – | – |