Løperprofil
Roland Pin
Tarzo
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 10.22
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0863 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0879 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0722 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0341 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6508 |
| bomVekt | 73,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4551 |
| bomStorSigma | 0,5683 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0339 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0108 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7367 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2759,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2939,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.23 | 76 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 13.05 | 118 | – |
| Bom over ti minutter | 16 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 13.05 | 154 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H50 | 2.17.42 | 35 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M50A | 1.20.43 | 47 /78 | 6.27 | 10.40 | 0.51 | 10.59 | 0.41 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M50B | 30.39 | 8 /67 | 0.15 | 10.10 | 0.05 | 10.59 | 0.41 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M50-3 | 1.07.43 | 29 /47 | 2.01 | 11.13 | 0.20 | 10.59 | 0.41 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M50B | 1.12.50 | 32 /74 | 3.29 | 10.13 | 0.29 | 10.31 | 0.51 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M50B | 39.30 | 32 /76 | 3.04 | 10.31 | 0.49 | 10.31 | 0.51 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M50-4 | 1.04.15 | 29 /59 | 3.56 | 10.01 | 0.37 | 10.31 | 0.51 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M45-A | 1.26.27 | 17 /42 | 3.57 | 9.32 | 0.26 | 9.53 | 0.56 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M45-A | 51.31 | 18 /42 | 6.57 | 9.48 | 1.19 | 9.53 | 0.56 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M45-2 | 1.03.44 | 13 /41 | 3.30 | 9.07 | 0.30 | 9.53 | 0.56 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M45-B | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M45-1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2022 | EFOL Middle | M45 | 45.07 | 4 /14 | 4.19 | 10.13 | 0.59 | – | – | – |
| 27.06.2022 | EFOL Sprint | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet, Norges-Cup | H21 | 4.26.58 | 43 /63 | – | – | – | – | – | – |