Løperprofil
Jon Flydal
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 349 av 3540
Nr. 349 av 3540 blant menn i Norge · nr. 28 av 268 i klassen H45–49 · nr. 7 av 58 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 8.15
- Løpskapasitet
- 7.09
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 23.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4584 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4751 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0698 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8797 |
| bomVekt | 93,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5037 |
| bomStorSigma | 0,7819 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0395 |
| havariVekt | 8,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0134 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6187 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1901,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2197,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.17
- Løpskapasitet
- 6.06
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2837 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3594 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0571 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0247 |
| bomVekt | 5,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,081 |
| bomStorSigma | 0,6197 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2262,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2327,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 23.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale, bom 4.27 | 111 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 39 | 30.09.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2, bom 6.21 | 195 | nr. 4678 |
| Bom over ti minutter | 235 | hele karrieren siden 2011 | 235 | nr. 3452 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale | Ola | 1.56.11 | 6 /28 | 9.14 | 7.28 | 0.39 | 8.16 | 1.07 | |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H45 | 1.22.09 | 1 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | H21 | 1.00.05 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | Ola | 37.55 | 12 /30 | 9.26 | 8.48 | 2.11 | 8.08 | 0.48 | |
| 23.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 - Løp 1 | Ola | 31.27 | 8 /29 | 1.34 | 7.55 | 0.24 | 8.08 | 0.48 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | H 45- | 54.17 | 2 /8 | 0.39 | 6.59 | 0.05 | 8.08 | 0.53 | |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | H21 | 45.34 | 8 /15 | 6.55 | 7.59 | 1.13 | 8.08 | 0.53 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 10.17 | 5 /34 | 0.11 | 6.11 | 0.07 | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer finale | 19.17 | 5 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 21- | 42.53 | 8 /15 | 3.10 | 7.37 | 0.34 | 8.18 | 0.45 | |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 45- | 36.33 | 1 /16 | 3.03 | 7.43 | 0.39 | 8.18 | 0.45 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - mellomlang løype | 1.42.38 | 3 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | NoM natt | H-åpen | 59.59 | 2 /2 | 4.23 | 9.00 | 0.39 | 8.55 | 0.43 | – |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | AK-åpen | 26.46 | 2 /37 | 0.37 | 7.27 | 0.10 | – | – | – |
| 19.09.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 1 | B-Ola og Kari | 27.10 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2011 | Harry Lagert Nattcup 3 | B-Ola og Kari | 42.14 | 10 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2011 | Harry Lagert Nattcup 2 | B-Ola og Kari | 34.31 | 5 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2011 | Harry Lagert Nattcup 1 | B-Ola og Kari | 30.55 | 6 /28 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 | H150 | Oppsal Orientering 1 | 1 | 25.45 | 2 | 1 |
| 30.08.2026 | KM Stafett - Østfold og Oslo/Akershus | H150 | Oppsal Orientering 1 | 1 | 33.04 | 1 | – |