Løperprofil
Mattias Andersson
OK Tisaren
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.44
- Løpskapasitet
- 10.22
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 29
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 45 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0867 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0863 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0164 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 11,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 28,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1318 |
| bomVekt | 305,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4736 |
| bomStorSigma | 0,7599 |
| antallBom | 99 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 18,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5225 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0118 |
| fartSesongSin | −0,0069 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2760,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3124 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.37
- Løpskapasitet
- 7.25
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0485 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0567 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1033 |
| bomVekt | 12,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,141 |
| bomStorSigma | 0,6178 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9969 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2752,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2826,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,109 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1492 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1294 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,147 |
| bomVekt | 2,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8139 |
| bomStorSigma | 0,8618 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0747 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2701,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3376,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 26.09.2026 Växjö OK:s höstdubbel med Pölder Cup, medel, avslutningshelg, bom 2.19 | 121 | – |
| Bom over fem minutter | 69 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.50 | 195 | – |
| Bom over ti minutter | 313 | 15.09.2024 DM, lång, Skåne, bom 12.21 | 313 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Växjö OK:s höstdubbel med Pölder Cup, medel, avslutningshelg | H50 | 44.13 | 15 /18 | 8.05 | 13.07 | 2.24 | 11.43 | 1.22 | |
| 23.08.2026 | Kilsbergsträffen, dag 2, medel (publiktävling SM) | H50 | 1.08.47 | 15 /19 | 9.12 | 12.13 | 1.38 | 11.47 | 1.27 | |
| 22.08.2026 | Kilsbergsträffen, dag 1, medel (publiktävling SM) | H50 | 36.56 | 27 /36 | 2.46 | 11.07 | 0.50 | 11.47 | 1.27 | |
| 16.08.2026 | Bauertrampet, medel | H50 | 44.59 | 9 /15 | 5.00 | 11.59 | 1.20 | 11.47 | 1.27 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Svart 5,0 | 1.16.41 | 126 /316 | 9.53 | 11.22 | 1.28 | 11.44 | 1.25 | |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H35 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | H35 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H35 | 24.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2026 | Tjustsprinten | H50 | 17.22 | 4 /7 | 0.49 | 8.12 | 0.23 | – | – | – |
| 21.06.2026 | Idre Fjällorientering | Svart 7,0 | 1.14.33 | 8 /10 | 2.52 | 10.23 | 0.24 | 11.41 | 1.23 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | H21 | 46.23 | 43 /59 | 5.21 | 10.51 | 1.15 | 11.41 | 1.23 | |
| 18.04.2026 | Vilselöpet, medel + JVM-test. medel | H50 | 36.19 | 21 /33 | 3.11 | 10.58 | 0.58 | 11.48 | 1.26 | |
| 11.04.2026 | Lännamedeln | H35 | 53.52 | 11 /19 | 10.30 | 12.06 | 2.22 | 11.48 | 1.26 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | H50 | 42.57 | 62 /86 | 9.15 | 11.57 | 2.34 | 11.48 | 1.26 | |
| 21.03.2026 | Nyköpingsorienteringen | H50 | 1.12.21 | 42 /60 | 7.15 | 11.11 | 1.07 | 11.53 | 1.22 | |
| 15.03.2026 | Vårracet, medel | H50 | 43.06 | 24 /27 | 9.02 | 12.45 | 2.40 | 11.53 | 1.22 | |
| 14.03.2026 | Vårracet, lång | H50 | 1.18.41 | 18 /21 | 9.27 | 12.58 | 1.33 | 11.53 | 1.22 | |
| 01.03.2026 | Sverigepremiären, lång | H50 | 1.07.06 | 35 /55 | 3.38 | 10.39 | 0.35 | 11.53 | 1.22 | |
| 28.02.2026 | Sverigepremiären, medel | H50 | 39.41 | 46 /78 | 4.20 | 11.14 | 1.14 | 11.46 | 1.12 | |
| 27.02.2026 | Sverigepremiären, natt | H50 | 1.20.35 | 21 /28 | 26.01 | 15.46 | 5.05 | 11.46 | 1.12 | |
| 31.08.2025 | Tranåsträffen, medel | H45 | 49.28 | 8 /9 | 4.48 | 11.46 | 1.09 | 11.43 | 0.59 | |
| 30.08.2025 | Tranåsträffen, lång | H45 | 1.47.22 | 19 /21 | 8.29 | 13.26 | 1.04 | 11.43 | 0.59 | |
| 10.08.2025 | Götalandsmästerskap Publiktävling medel | H21 | 44.29 | 34 /37 | 0.35 | 10.53 | 0.09 | 11.43 | 0.59 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H45 Kort-2 | 1.08.38 | 82 /120 | 8.24 | 12.31 | 1.32 | 11.14 | 0.55 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H45 | 45.10 | 31 /41 | 2.11 | 12.54 | 0.37 | 10.58 | 0.49 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Skåne | Gul 2,5 km | 46.11 | 12 /37 | 16.10 | 18.16 | 6.24 | – | – | – |
| 08.09.2024 | Frostavallslöpet | Blå 3 km | 57.33 | 50 /70 | 11.50 | (19.27) | 4.00 | 10.37 | 0.52 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H35 Kort | 1.02.11 | 32 /84 | 4.19 | 10.07 | 0.42 | 10.13 | 0.43 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H35 Kort | 45.05 | 53 /84 | 4.22 | 11.49 | 1.09 | 10.13 | 0.43 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H35 Kort | 51.47 | 28 /84 | 1.29 | 9.23 | 0.16 | 10.13 | 0.43 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H35 Kort | 39.56 | 17 /84 | 1.42 | 8.49 | 0.23 | 10.13 | 0.43 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H35 Kort | 1.08.35 | 42 /83 | 2.21 | 10.20 | 0.21 | 10.13 | 0.43 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Lätt 5 km | 11.26 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | Svår 5 km | 59.21 | 7 /17 | 1.26 | 11.07 | 0.16 | 10.18 | 0.46 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H35 Kort | 1.03.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Svår 5,0 | 48.18 | 73 /191 | 4.57 | 11.35 | 1.11 | 10.11 | 0.48 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H35 Kort | 36.06 | 25 /106 | 1.58 | 9.24 | 0.31 | 10.11 | 0.48 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Svår 3,5 | 33.49 | 19 /162 | 2.59 | 10.13 | 0.54 | 10.11 | 0.48 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H35 Kort | 47.14 | 25 /107 | 1.39 | 9.02 | 0.19 | 10.11 | 0.48 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H35 Kort | 1.15.35 | 67 /107 | 7.29 | 11.36 | 1.09 | 10.11 | 0.48 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H35 Kort | 1.10.13 | 65 /107 | 14.44 | 11.58 | 2.31 | 10.11 | 0.48 | |
| 28.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | Svår 5 km | 1.01.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | Svår 5 km | 1.00.05 | 6 /31 | 0.59 | 9.02 | 0.09 | 9.36 | 0.30 | |
| 25.06.2023 | Idrefjällveckan, publiktävling SM, ultralång | Svår 5 km | 50.19 | 7 /22 | 1.56 | 10.12 | 0.24 | 9.36 | 0.30 | |
| 16.04.2023 | Enenracet | Svår 5 km | 44.20 | 14 /62 | 0.46 | 9.04 | 0.09 | 9.33 | 0.35 | |
| 07.04.2023 | Kortfredagen med öppet SKBM, Five-O, #2, sprint | Medelsvår | 16.03 | 9 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | Svår 5 km | 40.38 | 9 /51 | 1.21 | 8.47 | 0.18 | 9.33 | 0.35 | |
| 23.10.2022 | Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med Strängnäsdubbeln | Svår 5 km | 45.54 | 5 /28 | 1.17 | 8.22 | 0.14 | 9.51 | 0.44 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Kort-1 | 1.09.20 | 46 /141 | 1.52 | 9.48 | 0.16 | 10.04 | 0.48 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21 Kort-1 | 30.00 | 28 /142 | 0.44 | 8.53 | 0.13 | 10.04 | 0.48 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21 Kort-1 | 56.16 | 44 /142 | 5.40 | 9.39 | 0.58 | 10.04 | 0.48 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21 Kort-1 | 1.02.27 | 39 /142 | 2.44 | 9.01 | 0.24 | 10.04 | 0.48 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Kort-1 | 50.01 | 57 /142 | 4.34 | 10.18 | 0.56 | 10.04 | 0.48 | |
| 29.06.2022 | Idrefjällveckan, lång, Slättvåla | Svår 5 km | 41.45 | 5 /24 | 0.46 | 9.50 | 0.11 | 11.10 | 1.09 | – |
| 26.06.2022 | Idrefjällveckan, medel, Slättvåla | Svår 5 km | 46.56 | 13 /18 | 5.10 | 12.14 | 1.21 | 11.10 | 1.09 | – |
| 15.04.2022 | Kortfredan, Five-O, #2, sprint | Medelsvår 2 km | 20.32 | 20 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet, Norges-Cup | H21 | 3.15.18 | 30 /63 | – | – | – | – | – | – |