Løperprofil
Thomas Jakobsen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 348 av 3540
Nr. 348 av 3540 blant menn i Norge · nr. 38 av 218 i klassen H40–44 · nr. 9 av 52 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 8.15
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 13.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3919 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3982 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,057 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0224 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7058 |
| bomVekt | 211,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2291 |
| bomStorSigma | 0,6728 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,043 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0385 |
| havariVekt | 8,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7499 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2030,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2197,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.02
- Løpskapasitet
- 5.53
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 48 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3192 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,348 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0589 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,038 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0805 |
| bomVekt | 33,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8684 |
| bomStorSigma | 0,529 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0785 |
| havariVekt | 1,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2184 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2236,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 13.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 bonusnattløp, bom 3.55 | 169 | nr. 5590 |
| Bom over fem minutter | 97 | 26.05.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3, bom 6.44 | 447 | nr. 2795 |
| Bom over ti minutter | 545 | hele karrieren siden 2012 | 545 | nr. 2077 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 bonusnattløp | h17 | 39.21 | 5 /13 | 7.25 | 9.27 | 1.47 | 8.16 | 0.38 | |
| 06.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7 | h17 | 32.09 | 2 /19 | 0.22 | 7.40 | 0.05 | 8.16 | 0.38 | |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | h17 | 33.01 | 5 /28 | 1.18 | 8.07 | 0.19 | 8.12 | 0.35 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 40- | 15.42 | 3 /20 | 1.04 | 5.52 | 0.24 | 6.13 | 0.09 | |
| 16.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h17 | 33.45 | 1 /21 | 1.59 | 7.34 | 0.27 | 8.10 | 0.33 | |
| 26.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | h17 | 35.08 | 4 /24 | 6.53 | 9.18 | 1.50 | 8.17 | 0.35 | |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 21- | 55.09 | 19 /33 | 5.09 | 8.06 | 0.46 | 8.17 | 0.35 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H40- | 16.14 | 11 /46 | 0.24 | 6.17 | 0.09 | 6.35 | 0.10 | |
| 16.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 6. løp høst | h17 | 31.17 | 1 /17 | 0.08 | 7.36 | 0.02 | 8.15 | 0.24 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h17 | 31.06 | 1 /20 | 1.49 | 7.47 | 0.27 | 8.15 | 0.24 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | h17 | 37.31 | 3 /16 | 3.58 | 8.44 | 0.55 | 8.26 | 0.27 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h17 | 34.27 | 12 /32 | 2.00 | 8.29 | 0.30 | 8.21 | 0.24 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | h17 | 35.49 | 4 /22 | 1.15 | 7.59 | 0.17 | 8.21 | 0.24 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | h17 | 33.38 | 1 /8 | 0.30 | 7.55 | 0.07 | 8.20 | 0.27 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | h17 | 34.15 | 1 /8 | 0.28 | 7.20 | 0.06 | 8.22 | 0.30 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | h17 | 35.40 | 3 /13 | 2.54 | 8.26 | 0.41 | 8.36 | 0.36 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 21 | 1.20.17 | 34 /162 | 4.08 | 9.11 | 0.28 | 8.43 | 0.37 | |
| 28.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | h mellom | 22.51 | 1 /14 | 1.37 | 7.46 | 0.33 | 8.13 | 0.35 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | AM-åpen | 56.37 | 2 /80 | 3.44 | 7.53 | 0.31 | 8.24 | 0.41 | |
| 05.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_B | Legendar | 1.01.37 | 22 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Legendar | 39.17 | 14 /26 | 3.39 | 8.56 | 0.50 | 8.50 | 0.42 | |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Legendar | 45.29 | 22 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 1 | E | 27.17 | 2 /53 | 0.10 | 7.38 | 0.03 | 8.26 | 0.30 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 17- | 49.35 | 6 /28 | 1.54 | 8.07 | 0.19 | 8.46 | 0.34 | – |
| 25.05.2019 | NM sprint Kvalifisering | H 21 Heat 2 | 17.17 | 15 /17 | 0.14 | 6.13 | 0.05 | 6.24 | 0.07 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | H17 | 16.49 | 17 /48 | 0.01 | 6.20 | 0.00 | 6.24 | 0.07 | |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H17- | 17.29 | 19 /65 | 0.34 | 6.01 | 0.12 | 6.21 | 0.08 | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H17- | 18.53 | 42 /96 | 0.14 | 6.19 | 0.05 | 6.21 | 0.08 | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | H17 | 48.56 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Bonusløp | Legendar | 28.55 | 17 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | H17- | 20.45 | 30 /53 | 0.01 | 6.25 | 0.00 | – | – | – |
| 16.09.2015 | Harry Lagerts Nattcup 15 Prolog | A-Legendar | 40.33 | 22 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2013 | Nydalens SK Klubbmesterskap | H17 | 50.04 | 8 /25 | 2.30 | 8.53 | 0.27 | 9.03 | 0.42 | – |
| 10.10.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 3 | B-Ola og Kari | 29.35 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2012 | NM uka, kvalifisering mellomdistanse | H21_Heat_2 | 24.32 | 20 /34 | 0.35 | 7.56 | 0.11 | – | – | – |
| 15.06.2010 | ÅM stafett 2010 | ÅL(LANG-A) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett - Østfold og Oslo/Akershus | H17 | Koll, IL 1 | 1 | 48.28 | 17 | 15 |