Løperprofil
Hans Lund
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
49 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.01
- Løpskapasitet
- 13.51
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,204 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2026 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0713 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0412 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8595 |
| bomVekt | 48,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5042 |
| bomStorSigma | 0,8532 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0362 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 2,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9883 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0031 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3688,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3995,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2305 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2567 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0576 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0512 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9111 |
| bomVekt | 17,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1457 |
| bomStorSigma | 0,6652 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0704 |
| havariVekt | 1,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3783,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3847 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 131 av 302
Nr. 131 av 302 blant menn i Norge · nr. 4 av 13 i klassen H65–69 · nr. 1 av 2 i 1959-kullet
- Forventet kmtid
- 14.04
- Løpskapasitet
- 13.03
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 19
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 50 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0207 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0145 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0732 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0273 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7889 |
| bomVekt | 113,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,15 |
| bomStorSigma | 0,772 |
| antallBom | 86 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0445 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0413 |
| havariVekt | 13,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3071 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3308,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 33 | 23.05.2026 Storsjöträffen, bom 3.46 | 96 | nr. 2439 |
| Bom over fem minutter | 96 | 26.09.2025 Nattløp Storlidalen, bom 10.36 | 214 | nr. 2812 |
| Bom over ti minutter | 96 | 26.09.2025 Nattløp Storlidalen, bom 10.36 | 647 | nr. 5088 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | B3 | 39.24 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | B3 | 44.34 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | A4 | 26.37 | 23 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 65- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 65- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2026 | O-sjuer 8 - Moan | B3 | 38.24 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 36.27 | 8 | 1.28 | 12.32 | 0.30 | 14.00 | 0.59 | |
| 03.06.2026 | O-sjuer 7 - Furuhevilen | B3 | 44.36 | 7 | 0.16 | 13.16 | 0.05 | 14.00 | 0.59 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 43.58 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Torgnyloppet | H65 | 33.23 | 4 /5 | 0.40 | 13.36 | 0.16 | 14.39 | 1.11 | |
| 23.05.2026 | Storsjöträffen | H65 | 37.26 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 36.27 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | H 60- | 22.30 | 3 /3 | 0.19 | 10.38 | 0.09 | 10.28 | 0.10 | – |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | B3 | 42.59 | 21 | 0.59 | 13.52 | 0.19 | 14.14 | 1.05 | |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | B3 | 40.26 | 8 | 3.12 | 13.03 | 1.02 | 14.14 | 1.05 | |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | B3 | 32.00 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2025 | Nattløp Storlidalen | B3 | 53.20 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | B3 | 39.44 | 24 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | B3 | 19.31 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | O-sjuer 10 Momarka | B3 | 26.59 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | Treningsløp | B 5 km | 53.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | B3 | 47.13 | 8 | 1.56 | 13.34 | 0.33 | 14.44 | 1.08 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 1.03.30 | 36 /42 | 17.48 | (22.35) | 8.08 | 14.44 | 1.08 | |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 40.46 | 13 | 1.12 | 13.00 | 0.23 | 14.24 | 0.57 | |
| 14.05.2025 | O-sjuer 4 Ytterøya | B3 | 38.27 | 8 | 0.51 | 13.46 | 0.18 | 14.24 | 0.57 | |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | C2/B3 | 19.01 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | B3 | 47.34 | 8 | 2.03 | 13.04 | 0.34 | 14.26 | 1.00 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | B3 | 25.06 | 25 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | B3 | 20.23 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2025 | MOF2025_E4 | M65 | 46.56 | 6 /10 | 4.43 | 15.13 | 1.32 | 14.52 | 1.24 | |
| 11.01.2025 | MOF2025_E2 | M65 | 1.00.44 | 7 /10 | 18.00 | 17.35 | 5.13 | 14.52 | 1.24 | |
| 11.01.2025 | MOF2025_E3 | M65 | 22.42 | 5 /9 | 1.16 | 14.57 | 0.50 | 14.52 | 1.24 | |
| 10.01.2025 | MOF2025_E1 | M65 | 25.32 | 6 /9 | 3.41 | 15.55 | 2.18 | 14.52 | 1.24 | |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | B3 | 45.19 | 17 | 0.34 | 13.31 | 0.10 | 14.56 | 1.02 | |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | B3 | 45.19 | 17 | 0.34 | 13.31 | 0.10 | 14.56 | 1.02 | |
| 11.09.2024 | O7-10 Røstad | B3 | 26.53 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) | B3 | 40.35 | 13 | 0.44 | 14.04 | 0.15 | 14.56 | 1.02 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | B3 | 43.32 | 20 | 2.35 | 13.49 | 0.49 | 15.14 | 1.09 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | B3 | 48.50 | 11 | 2.14 | 15.38 | 0.43 | 15.14 | 1.09 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 46.57 | 25 | 3.40 | 15.41 | 1.13 | 15.11 | 1.10 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 55.23 | 22 | 5.38 | 17.07 | 1.44 | 15.04 | 1.09 | |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | B3 | 29.29 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | B3 | 37.09 | 16 | 0.43 | 13.00 | 0.15 | 14.39 | 1.05 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | B3 | 44.54 | 16 | 3.01 | 15.37 | 1.03 | 14.41 | 1.07 | |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | B3 | 1.03.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | B3 | 46.31 | 9 | 2.38 | 13.23 | 0.45 | 15.05 | 1.08 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 36.01 | 17 | 3.13 | 16.04 | 1.26 | 15.05 | 1.08 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 53.10 | 27 | 1.19 | 16.33 | 0.25 | 14.58 | 1.08 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | B3 | 54.59 | 12 | 8.01 | 15.15 | 2.13 | 14.58 | 1.08 | |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | B3 | 41.14 | 17 | 1.54 | 14.40 | 0.41 | 14.58 | 1.08 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 20.04 | 22 | 0.49 | 11.47 | 0.29 | 13.15 | 0.40 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 23.25 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | A6 | 29.31 | 13 | 0.44 | 11.05 | 0.17 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Svår 3 km | 42.28 | 16 /24 | 1.08 | 14.28 | 0.23 | 14.26 | 0.46 | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 14.49 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | B3 | 58.04 | 12 | 7.31 | 15.44 | 2.02 | 14.51 | 1.05 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | B3 | 31.58 | 14 | 1.11 | 13.44 | 0.31 | 14.29 | 0.56 | |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | B3 | 36.14 | 17 | 1.49 | 14.46 | 0.44 | 14.29 | 0.56 | |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | B3 | 41.44 | 23 | 2.04 | 13.51 | 0.41 | 14.29 | 0.56 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | B3 | 29.09 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | B3 | 43.11 | 6 | 2.02 | 12.50 | 0.36 | 14.31 | 0.57 | |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | B3 | 32.55 | 12 | 2.07 | 14.06 | 0.54 | 14.46 | 1.01 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | B3 | 39.59 | 11 | 3.26 | 15.33 | 1.20 | 14.46 | 1.01 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | B3 | 52.09 | 12 | 2.04 | 14.03 | 0.33 | 14.46 | 1.01 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: B3 | 52.09 | 11 | 2.02 | 14.11 | 0.33 | – | – | – |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | B3 | 1.01.50 | 11 | 6.21 | 15.32 | 1.36 | 15.03 | 1.05 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | B3 | 55.22 | 9 | 1.50 | 14.38 | 0.29 | 15.00 | 0.53 | |
| 18.09.2019 | O-Sjuer 10 | B3 | 15.09 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | B3 | 37.30 | 13 | 2.09 | 14.37 | 0.50 | 14.56 | 0.57 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | B3 | 54.15 | 9 | 5.05 | 15.09 | 1.25 | 15.00 | 0.58 | |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | B3 | 40.38 | 10 | 0.33 | 14.59 | 0.12 | 15.00 | 0.58 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | B3 | 36.12 | 9 | 2.52 | 15.12 | 1.12 | 14.34 | 0.56 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | B3 | 54.03 | 30 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | B3 | 32.35 | 11 | 1.29 | 13.25 | 0.37 | 14.04 | 0.52 | |
| 21.09.2017 | Råtasskarusellen 2017 # 13 | 1,5 N | 30.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | B3/C5 | 27.39 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2017 | Råtasskarusellen 2017 # 11 | 2,5 C | 51.44 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | B3 | 42.44 | 14 | 1.38 | 15.06 | 0.35 | 14.39 | 0.57 | |
| 11.05.2017 | Råtasskarusellen 2017 # 3 | 2,5 C | 31.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | B3/C5 | 21.36 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | B3 | 43.11 | 6 | 2.02 | 13.09 | 0.37 | 14.13 | 1.02 | |
| 22.06.2016 | O-sjuer nr. 7 | B3 | 42.47 | 17 | 3.53 | 15.52 | 1.26 | 14.44 | 1.08 | |
| 15.06.2016 | Bygdakamp 4 | B 3 | 32.50 | 7 | 0.24 | 14.03 | 0.10 | 14.44 | 1.08 | |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | B3/C5 | 16.09 | 20 | 0.41 | 14.17 | 0.36 | 14.44 | 1.08 | |
| 25.05.2016 | O-sjuer nr. 5 | B3 | 44.49 | 7 | 2.29 | 13.46 | 0.46 | 14.35 | 1.13 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | B3 | 27.03 | 12 | 1.22 | 12.56 | 0.39 | 14.35 | 1.13 | |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | B3/C5 | 23.34 | 19 | 5.12 | 16.28 | 3.38 | 14.35 | 1.13 | |
| 27.04.2016 | O-sjuer nr. 3 | B3 | 42.25 | 13 | 6.11 | 18.26 | 2.41 | 16.21 | 1.40 | |
| 20.04.2016 | O-sjuer nr. 2 | B3/C5 | 26.10 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | B3/C5 | 16.09 | 20 | 0.41 | 14.44 | 0.37 | 15.02 | 1.03 | |
| 03.06.2015 | Bygdakamp 2 | B3/C5 | 16.09 | 24 | 0.41 | 14.55 | 0.38 | 15.31 | 1.10 | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | B3 | 29.09 | 20 | 0.45 | 18.46 | 0.29 | – | – | – |