Løperprofil

Erlend Raastad

Skien

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

9 løp
10.0011.0012.0013.0014.0020122013201420152016CRAFT-cup - Arendal 29.05.2011: 14.29Craftcup junior-Elgdilten 13.06.2011: 12.10Jakta på Hjalmar 21.08.2011: 10.13NM Langdistanse jr. og sr. 08.09.2011: 12.03NM Mellomdistanse finale jr./sr. 10.09.2011: 13.16VM testløp junior 26.05.2012: 11.49VM testløp junior 27.05.2012: 12.48Fjelløpet i Vinje 15.07.2012: 11.02Grenlandskarusellen 8 02.06.2016: 11.14

Sprintrankingen

7 løp
6.407.007.207.408.008.20201220132014201520162017NM Sprint 2011 - Kvalifisering 28.05.2011: 6.57Norsk O-festival - Craftcup junior 25.06.2011: 7.40Vestfold 2-dagers, dag 2 15.04.2012: 6.59POL-sprinten 01.05.2012: 8.20NM sprint kvalifisering 02.06.2012: 7.11Norsk O-Festival sprint 24.06.2016: 7.15Sørlandsgaloppen 2017 09.07.2017: 7.47

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.50
Løpskapasitet
9.32
O-evne
1.18
Jevnhet ±
7,6 %
Usikkerhet ±
5.46
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
89 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
10 (sist 02.06.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1707
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0864
fartSigma (dagsform-spredning)0,0759
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4266
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,49
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0118
bomVekt0,86
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4883
bomStorSigma0,8258
antallBom37
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0757
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0002
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2536,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2884,3
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
7.28
Løpskapasitet
7.15
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
3.26
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
8 (sist 09.07.2017)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1104
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0582
fartSigma (dagsform-spredning)0,0579
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3789
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,5
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9948
bomVekt1,58
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2226
bomStorSigma0,7076
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0855
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2690,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2767,5
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.29
Løpskapasitet
11.41
O-evne
1.48
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
4.24
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
90 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 21.06.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0883
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3166
fartSigma (dagsform-spredning)0,0914
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2824
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,26
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,991
bomVekt0,9
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4982
bomStorSigma0,8643
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0684
havariVekt0,02
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2757,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3183,9
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (381 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 60 02.06.2016 Grenlandskarusellen 8, bom 6.50 65 –
Bom over fem minutter 60 02.06.2016 Grenlandskarusellen 8, bom 6.50 125 –
Bom over ti minutter 381 hele karrieren siden 2011 381 –

Løp

29 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
21.06.2020 Sandefjord Skogs-race C-åpen 17- 24.07 1 /8 0.51 12.25 0.26 – – –
09.07.2017 Sørlandsgaloppen 2017 H21- 26.25 37 /43 0.38 7.47 0.11 7.29 0.12
09.07.2017 Sørlandsgaloppen 2017 H21- 0.00 Inaktiv – – – – – –
09.07.2017 Sørlandsgaloppen 2017 H21- 0.00 Inaktiv – – – – – –
09.07.2017 Sørlandsgaloppen 2017 H21- 0.00 Inaktiv – – – – – –
24.06.2016 Norsk O-Festival sprint H 21- 15.38 11 /21 0.01 7.15 0.00 7.23 0.14
02.06.2016 Grenlandskarusellen 8 H 17- 55.40 1 /4 8.50 11.14 1.47 11.10 1.38
27.12.2015 Tøffen - det egentlige Tøffen HTøffeln 1.03.05 6 /34 – – – – – –
17.12.2013 Sandefjord Christmas Cityrace HL 51.39 9 /14 – – – – – –
15.07.2012 Fjelløpet i Vinje H 17-AK 1.42.01 7 /12 7.52 11.02 0.51 11.43 1.44
15.07.2012 Fjelløpet i Vinje H 17-AK 0.00 Inaktiv – – – – – –
02.06.2012 NM sprint kvalifisering H19-20_Heat 2 17.52 16 /19 0.07 7.11 0.03 7.11 0.18
27.05.2012 VM testløp junior H 17-20 2.16.53 89 /109 17.10 12.48 1.36 11.53 1.42
26.05.2012 VM testløp junior H 17-20 51.52 98 /115 6.45 11.49 1.32 11.53 1.42
01.05.2012 POL-sprinten H 19-20 27.05 3 /3 5.39 8.20 1.44 7.03 0.19
15.04.2012 Vestfold 2-dagers, dag 2 H 19-20 22.15 4 /4 0.38 6.59 0.12 7.04 0.10
26.12.2011 Tøffen HM 49.54 1 /15 – – – – – –
28.10.2011 NM natt H17-18 1.53.50 45 /53 – – – – – –
15.10.2011 NM-ultralang (Blodslitet) H17-18 2.31.52 70 /82 – – – – – –
10.09.2011 NM Mellomdistanse finale jr./sr. H17-18 45.11 76 /90 9.30 13.16 2.47 12.01 1.32
08.09.2011 NM Langdistanse jr. og sr. H17-18 1.37.47 72 /86 9.16 12.03 1.09 12.01 1.32
21.08.2011 Jakta på Hjalmar H 17-18 57.38 2 /5 3.40 10.13 0.39 11.41 1.15
25.06.2011 Norsk O-festival - Craftcup junior H17-18 E 19.32 51 /82 0.20 7.40 0.08 7.41 0.10
25.06.2011 Norsk O-festival - Craftcup junior H17-18 E – Inaktiv – – – – – –
13.06.2011 Craftcup junior-Elgdilten H17-20E 1.24.59 84 /113 4.06 12.10 0.35 12.44 1.13
29.05.2011 CRAFT-cup - Arendal H17-18 47.14 76 /87 7.42 14.29 2.22 12.52 1.21 –
28.05.2011 NM Sprint 2011 - Kvalifisering H17-18 Heat2 20.16 14 /26 0.36 6.57 0.12 7.26 0.11 –
16.04.2011 CRAFT-cup sprint H17-18 23.59 68 /82 2.13 8.44 0.48 – – –
15.04.2011 CRAFT-cup natt H17-18 1.14.49 46 /77 13.27 15.04 2.42 – – –

Løp per år

2011: 13 løp1320112012: 7 løp720122013: 1 løp1201320142015: 1 løp120152016: 2 løp220162017: 4 løp42017201820192020: 1 løp12020