Løperprofil
Arild Gimse
Heming
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 3496 av 3557
Nr. 3496 av 3557 blant menn i Norge · nr. 314 av 316 i klassen H65–69 · nr. 64 av 64 i 1961-kullet
- Forventet kmtid
- 22.54
- Løpskapasitet
- 20.42
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6034 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6218 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0927 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0271 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,603 |
| bomVekt | 89,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5658 |
| bomStorSigma | 0,8098 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0323 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1498 |
| havariVekt | 7,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0339 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1374 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0075 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5508,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6096,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 14.57
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6105 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6712 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5946 |
| bomVekt | 61,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0908 |
| bomStorSigma | 0,492 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0527 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,07 |
| havariVekt | 2,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0211 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8475 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0148 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5543,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5637,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.41
- Løpskapasitet
- 21.22
- O-evne
- 3.20
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.05
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,512 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6843 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0812 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0598 |
| bomVekt | 4,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7872 |
| bomStorSigma | 1,0582 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0515 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0921 |
| havariVekt | 0,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5025,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5809 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 12.29
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0218 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0847 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1424 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8397 |
| bomVekt | 2,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,059 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2947,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3334 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 12.09.2026 Veteranmesterskapet langdistanse, bom 8.38 | 39 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 3 | 12.09.2026 Veteranmesterskapet langdistanse, bom 8.38 | 74 | nr. 7794 |
| Bom over ti minutter | 264 | 19.10.2019 Blodslitet, bom 17.40 | 264 | nr. 3267 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2026 | Veteranmesterskapet langdistanse | B-åpen 17- | 1.28.09 | 16 /18 | 10.53 | 28.02 | 3.28 | – | – | – |
| 11.09.2026 | Veteranmesterskapet sprint | H 65- | 46.19 | 39 /42 | 5.55 | 19.29 | 2.29 | 15.13 | 0.15 | |
| 10.09.2026 | Klubbmesterkap | H 65- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 15 | Kort | 1.07.57 | 18 /30 | 2.49 | 24.20 | 1.01 | 22.52 | 2.13 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | H 65- | 1.19.45 | 12 /13 | 7.42 | 19.51 | 1.55 | 22.28 | 2.36 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 60- | 42.13 | 42 /44 | 1.06 | 14.39 | 0.23 | 14.12 | 0.11 | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 65- | 2.15.34 | 21 /23 | 9.01 | 23.54 | 1.36 | 23.09 | 2.41 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 65- | 1.01.30 | 24 /26 | 3.39 | 20.39 | 1.15 | 23.09 | 2.41 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 60- | 39.34 | 43 /55 | 1.21 | 16.07 | 0.33 | 14.12 | 0.11 | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H60 | 2.31.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 60- | 1.33.30 | 31 /103 | 24.45 | 29.47 | 7.53 | 23.27 | 3.02 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 60- | 1.10.54 | 35 /35 | 4.40 | 26.22 | 1.44 | 23.27 | 3.02 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 60- | 1.46.32 | 35 /103 | 16.05 | 23.51 | 3.36 | 23.27 | 3.02 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | OSI/Geoform rankingløp 2 | Kort | 47.22 | 18 /30 | 7.36 | 22.32 | 3.37 | 21.12 | 2.14 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | H 60- | 1.38.00 | 42 /44 | 12.06 | 21.52 | 2.42 | 21.12 | 2.14 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H60- | 39.20 | 51 /54 | 2.41 | 14.00 | 0.57 | 11.59 | 0.15 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H60 | 3.19.30 | 35 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Veteranmesterskapet Langdistanse | AK-åpen | 1.43.35 | 19 /24 | 6.04 | 20.29 | 1.12 | 21.06 | 1.54 | |
| 11.09.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 14 | Kort | 54.07 | 17 /26 | 2.58 | 21.06 | 1.13 | 21.06 | 1.54 | |
| 29.05.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 4 | Kort | 48.05 | 19 /26 | 2.05 | 20.57 | 0.54 | 21.02 | 1.55 | – |
| 22.05.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 3 | Kort | 1.09.48 | 15 /27 | 6.49 | 21.56 | 2.08 | 21.02 | 1.55 | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 26.18 | 3 /20 | 0.24 | 14.19 | 0.13 | – | – | – |
| 07.09.2023 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | AK-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 1.27.14 | 34 /40 | 14.20 | 28.11 | 4.38 | 22.30 | 2.34 | – |
| 26.09.2022 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | Herrer åpen B | 2.07.18 | 32 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenC2 | 51.52 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2018 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 45- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-B | 1.40.47 | 49 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | Herrer åpen B | 1.35.49 | 40 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2016 | Lørdagskjappen | DirC | 41.40 | 8 /19 | 4.00 | 18.26 | 1.46 | 16.59 | 1.19 | – |
| 25.04.2015 | Lørdagskjappen, ordinære klasser | Dir B | 1.12.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2014 | Nydalten | H 50- | 2.05.41 | 16 /17 | 8.18 | 21.01 | 1.23 | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | H50 | 2.13.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 50- | 1.04.46 | 80 /85 | 9.14 | 19.40 | 2.48 | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.40.07 | 126 /166 | – | – | – | – | – | – |