Løperprofil
Erlend Ulsaker
Hemsedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
20 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.32
- Løpskapasitet
- 8.05
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3356 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,342 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0899 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0249 |
| bomVekt | 13,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6855 |
| bomStorSigma | 0,6846 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0919 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2151,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2537 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.00
- Løpskapasitet
- 8.08
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4543 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4853 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0921 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2587 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9278 |
| bomVekt | 3,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5393 |
| bomStorSigma | 0,8574 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1545 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1912,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2354,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 7.46
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4973 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5434 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0967 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3364 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9324 |
| bomVekt | 3,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5102 |
| bomStorSigma | 0,8486 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7711 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1833,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2233,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.28
- Løpskapasitet
- 5.06
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 14,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 11.09.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,9104 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,9987 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1403 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4144 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9647 |
| bomVekt | 2,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3696 |
| bomStorSigma | 0,798 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1219 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1548,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 21.06.2025 O-Festival mellom, bom 3.02 | 101 | – |
| Bom over fem minutter | 468 | hele karrieren siden 2012 | 468 | – |
| Bom over ti minutter | 468 | hele karrieren siden 2012 | 468 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AL-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AL-åpen | 48.50 | 33 /101 | 9.18 | 10.01 | 1.55 | 9.47 | 1.28 | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | H 17 KM | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | H 17-18 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | H 17-18 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | KM mellom, Buskerud | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2022 | Geilo 3-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2022 | Geilo 3-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2021 | Filefjellmesterskapet | 7km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2020 | Hemsedalsløp | 6 km | 1.05.51 | 5 /25 | 5.15 | 9.22 | 0.45 | 10.26 | 0.50 | – |
| 29.08.2020 | KM langdistanse | H 13-14 | 24.38 | 4 /13 | 2.13 | 10.37 | 0.57 | 11.40 | 1.05 | |
| 02.08.2020 | Hovedløpet sprint | H14 | 18.00 | 20 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2020 | Hovedløpet langdistanse | H14 | 42.22 | 16 /58 | 0.30 | 11.02 | 0.08 | 11.40 | 1.05 | |
| 18.07.2020 | Filefjellmesterskapet | 4km | 33.23 | 4 /40 | 1.26 | 9.50 | 0.25 | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Veteranmesterskap med PWT-cup | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | KM Lang med PWT-cup | H 13-14 | 37.06 | 5 /14 | 3.17 | 12.14 | 1.05 | 13.31 | 1.29 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -13 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | H 13-14 | 35.06 | 18 /29 | 4.21 | 14.51 | 1.50 | 14.28 | 1.37 | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | H 13-14 | 28.25 | 15 /35 | 1.10 | 12.43 | 0.31 | 14.28 | 1.37 | – |
| 25.08.2018 | KM langdistanse og PWT-cup | H11-12 | 29.50 | 7 /13 | 0.39 | 12.03 | 0.16 | 11.39 | 0.56 | |
| 19.08.2018 | Drammensløpet og PWT-cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 38.29 | 27 /56 | 7.12 | 14.12 | 2.39 | 11.31 | 1.02 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 32.27 | 10 /63 | 2.36 | 10.05 | 0.48 | 11.31 | 1.02 | |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 9.05 | 13 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | KM lang Buskerud og PWT-cup | H 11-12 | 31.12 | 5 /6 | 4.42 | 13.04 | 1.58 | 12.10 | 0.57 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 17.40 | 5 /111 | 0.55 | 10.42 | 0.33 | 12.16 | 0.50 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 26.30 | 6 /111 | 1.27 | 10.15 | 0.34 | 12.16 | 0.50 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 14.51 | 12 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 26.46 | 12 /111 | 1.19 | 12.43 | 0.38 | 12.16 | 0.50 | |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | H 11-12N | 19.27 | 3 /3 | 2.08 | 13.31 | 1.29 | 14.05 | 1.40 | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | H 11-12 | 30.29 | 10 /16 | 5.01 | 14.43 | 2.25 | 14.05 | 1.40 | – |
| 11.09.2016 | Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap mellom | H -10 | 30.01 | – | 6.23 | 10.43 | 2.17 | 9.39 | 0.52 | |
| 10.09.2016 | Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap lang | H -10 | 27.25 | – | 0.21 | 7.47 | 0.06 | 9.39 | 0.52 | |
| 26.06.2016 | Norsk O-Festival mellom | H -10 | 31.27 | – | 3.15 | 9.15 | 0.57 | 10.14 | 0.49 | |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | H -10 | 20.16 | – | 0.26 | 9.19 | 0.12 | 10.14 | 0.49 | |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | H -10 | 9.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2016 | Pinseløpet dag 2 | H -10 | 18.07 | – | 0.24 | 8.25 | 0.11 | 10.50 | 0.51 | |
| 14.05.2016 | Pinseløpet, dag 1 | H -10 | 14.05 | – | 0.58 | 9.22 | 0.39 | 10.50 | 0.51 | |
| 23.08.2015 | Ringerike 2 dagers dag2 | N-åpen | 16.20 | – | 0.35 | 11.28 | 0.25 | 12.57 | 0.58 | |
| 22.08.2015 | Ringerike 2-dagers dag 1 | N-åpen | 21.38 | – | 2.11 | 11.31 | 1.10 | 12.57 | 0.58 | |
| 24.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 2 | N-åpen | 23.52 | – | 0.45 | 13.40 | 0.26 | 14.27 | 1.02 | |
| 23.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | N-åpen | 25.23 | – | 3.03 | 15.59 | 1.55 | 14.27 | 1.02 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | N-aapen | 26.17 | 72 | 1.47 | 14.08 | 0.58 | 15.28 | 1.06 | |
| 08.06.2014 | Pinseløp Kongsberg, dag 2 | N-åpen | 29.19 | – | 2.27 | 16.11 | 1.21 | 15.28 | 1.06 | |
| 07.06.2014 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | N-åpen | 39.51 | – | 5.59 | 17.34 | 2.38 | 15.28 | 1.06 | |
| 25.08.2013 | Ringerike 2 dagers og KM | N-åpen | 22.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2013 | Ringerike 2 dagers og KM | N-åpen | 24.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 13.56 | 38 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 23.03 | 46 /66 | 1.19 | 18.05 | 1.02 | 17.14 | 0.59 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 25.20 | 48 /65 | 2.18 | 18.05 | 1.39 | 17.14 | 0.59 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 27.36 | 62 /66 | 3.13 | 18.05 | 2.06 | 17.14 | 0.59 | |
| 20.05.2013 | Pinseløp | N-åpen | 31.38 | – | 2.19 | 17.24 | 1.16 | 17.31 | 0.57 | |
| 19.05.2013 | Pinseløp | N-åpen | 44.10 | – | 2.18 | 19.42 | 1.02 | 17.31 | 0.57 | |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | N-åpen | 29.18 | – | 2.07 | 20.27 | 1.29 | 18.44 | 0.55 | – |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | N-åpen | 56.00 | – | 1.14 | 25.01 | 0.33 | 18.44 | 0.55 | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | N-åpen | 21.42 | – | – | – | – | – | – | – |