Løperprofil
Jan Holdhus
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.33
- Løpskapasitet
- 22.26
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.38
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6845 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6455 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1018 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0085 |
| bomVekt | 8,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7835 |
| bomStorSigma | 1,0286 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7694 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5971,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6533,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.46
- Løpskapasitet
- 19.06
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.54
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4265 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1722 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9912 |
| bomVekt | 2,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3918 |
| bomStorSigma | 0,8118 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6841 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4492,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4884,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.27
- Løpskapasitet
- 19.38
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4309 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5108 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1361 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,955 |
| bomVekt | 2,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5759 |
| bomStorSigma | 0,8149 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0612 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0666 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4635,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5061,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 29.06.2024 Dag 1-1, bom 3.07 | 26 | – |
| Bom over fem minutter | 28 | 26.02.2023 35 Trofeo Costa Cálida - Larga, bom 11.40 | 37 | – |
| Bom over ti minutter | 28 | 26.02.2023 35 Trofeo Costa Cálida - Larga, bom 11.40 | 42 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HC | 40.56 | 17 /24 | 0.28 | 19.29 | 0.13 | 22.32 | 2.48 | |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | C-åpen 17- | 56.13 | 6 | 4.10 | 22.14 | 1.39 | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.53.58 | 16 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 2.10.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Hordalandscup 2/23 | B-åpen 17- | 50.58 | 7 /10 | 4.08 | 23.15 | 1.53 | – | – | – |
| 26.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Larga | M-75 | 1.28.45 | 10 /12 | 19.47 | 27.55 | 6.13 | 25.35 | 4.25 | – |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Media | M-75 | 1.14.20 | 12 /13 | 24.55 | 35.19 | 11.50 | 25.35 | 4.25 | – |
| 18.08.2019 | Vossagampen 2019 | Herrer - kortgamp | 1.55.22 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2016 | Vossagampen 2016 | H12 | 1.00.59 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | H 65- | 58.01 | 16 /74 | 3.07 | 16.14 | 0.52 | 15.59 | 1.00 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | H 65- | 1.45.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | H 65- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 65- | 1.03.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 65- | 1.14.44 | 17 /17 | 11.06 | 20.39 | 3.04 | – | – | – |