Løperprofil
Martha Nesheim Køber
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.24
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 7.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2131 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3337 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5409 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0003 |
| bomVekt | 0,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4658 |
| bomStorSigma | 0,8292 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2431,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2768,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.56
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.04.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,068 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2851 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0719 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3864 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1269 |
| bomVekt | 3,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2585 |
| bomStorSigma | 0,7351 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,057 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3219,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3311,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.52
- Løpskapasitet
- 12.21
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 8.08
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.04.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0362 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,138 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0962 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,436 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0457 |
| bomVekt | 0,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6781 |
| bomStorSigma | 0,8967 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2906,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3498,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.40
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 7.39
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.08.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2776 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3226 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,126 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5044 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9914 |
| bomVekt | 0,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5568 |
| bomStorSigma | 0,8904 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2290,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2753,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.47
- Løpskapasitet
- 7.16
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.12
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.06.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5518 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −1,0258 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5986 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9985 |
| bomVekt | 0,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4112 |
| bomStorSigma | 0,8194 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1736,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2098,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 18.04.2017 Oslo City Cup 2017, Løp nr 3, bom 4.06 | 47 | – |
| Bom over fem minutter | 42 | 30.04.2016 Vårløpet - Trimtex Cup, bom 6.00 | 82 | – |
| Bom over ti minutter | 46 | 30.04.2016 Vårløpet - Trimtex Cup, bom 13.18 | 139 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D 13-16 | 37.50 | 50 /54 | 8.13 | 13.48 | 3.00 | 10.59 | 0.47 | |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | D 13-16 | 31.02 | 53 /55 | 7.07 | 13.07 | 3.01 | 10.46 | 0.40 | |
| 30.04.2016 | Vårløpet - Trimtex Cup | D 13-14 | 1.35.53 | 25 /27 | 34.10 | 36.21 | 12.57 | 26.12 | 5.40 | – |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | D13 | 28.22 | 36 /56 | 0.39 | 10.00 | 0.14 | 11.22 | 0.38 | |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | D13-16 | 32.08 | 41 /51 | 2.44 | 11.59 | 1.01 | 11.22 | 0.38 | |
| 16.04.2016 | Lørdagskjappen | D 13-14 | 1.23.27 | 35 /40 | 17.21 | 30.43 | 6.23 | 26.12 | 5.40 | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D 13-16 | 43.13 | 52 /61 | 8.04 | 14.16 | 2.40 | 11.22 | 0.38 | |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D 13-16 | 36.39 | 29 /47 | 4.08 | 11.19 | 1.17 | 11.22 | 0.38 | |
| 14.10.2015 | Harry Lagerts Nattcup 15 Løp3 | C-Lokal | 1.05.30 | 92 /101 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2015 | Ivar O-løpet | D13-14 | 46.28 | 13 /15 | 7.50 | 21.41 | 3.39 | – | – | – |
| 05.05.2015 | Oslo City Cup Finale | D13-16 | 49.45 | 17 /20 | 8.51 | 15.20 | 2.44 | 12.46 | 0.57 | |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | D 13-16 | 1.05.13 | 46 | 17.10 | (19.26) | 5.07 | 12.29 | 0.59 | – |
| 21.04.2015 | Oslo City Cup løp 3 | D13-16 | 41.10 | 43 /46 | 13.54 | 17.01 | 5.45 | 12.29 | 0.59 | – |
| 18.10.2014 | Blodslitet | D11-12 | 57.56 | 25 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2014 | Rekrutt- og råtassløp nr 3, Fossum IF | J - V | – | 9 /25 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2014 | Råtassløp | D-V | 33.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2014 | Klubbmesterskap 2014 | D11-12 | 40.42 | 7 /11 | 2.37 | 18.09 | 1.10 | 15.02 | 1.54 | |
| 02.06.2014 | Råtassløp nr 1 | DC | 42.21 | 15 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | D11-12 | 55.04 | 15 /23 | 16.32 | 18.51 | 5.40 | 16.12 | 2.34 | |
| 19.10.2013 | Blodslitet | D11-12 | 1.02.14 | 43 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2013 | Rekruttenes o-dag og finale i Trimtexcup | D 11 | 29.15 | 16 | 3.27 | 16.43 | 1.58 | 15.41 | 1.06 | – |
| 09.09.2013 | Råtass og Rekruttløp Storøyodden | D 10-12 Raa | 33.24 | – | 2.56 | 17.06 | 1.30 | – | – | – |
| 02.06.2013 | Gromløpet og Trimtexcup | D 11-12N | 24.54 | 1 | 0.03 | 16.44 | 0.02 | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | D -10 | 1.34.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2012 | Nydalten 2012 | D -10 | 24.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2012 | Huldersprinten, Trimtexcup | D -10 | 35.09 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2012 | Råtassløp 3 og Rekruttløp Hosle | H 10-12 | 19.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2012 | Gromløpet 2012 | N-Åpen | 26.21 | – | 7.28 | 13.12 | 3.44 | – | – | – |