Løperprofil
Kristin Tjernshaugen
Moss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 14.01
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 27.12.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1498 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0825 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2471 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0748 |
| bomVekt | 2,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3889 |
| bomStorSigma | 0,791 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0742 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9794 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,005 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3729,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4054,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.11
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.50
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2066 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,007 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0632 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3889 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0407 |
| bomVekt | 0,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2348 |
| bomStorSigma | 0,6981 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3695,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3776,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 332 av 336
Nr. 332 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 34 av 35 i klassen D50–54 · nr. 15 av 16 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 26.13
- Løpskapasitet
- 22.52
- O-evne
- 3.21
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 12.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5805 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,603 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0892 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3077 |
| bomVekt | 43,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6999 |
| bomStorSigma | 0,9392 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0377 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 5,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0858 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5381,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6169 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 174 av 241
Nr. 174 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 10 av 19 i klassen D50–54 · nr. 3 av 7 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 17.48
- Løpskapasitet
- 16.08
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 21.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2342 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2315 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0377 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0269 |
| bomVekt | 63,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3853 |
| bomStorSigma | 0,8568 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0549 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1098 |
| havariVekt | 5,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8776 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0081 |
| fartSesongSin | 0,0077 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3808,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4200,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 12.09.2026 Askerløpet med Trimtex-cup, bom 3.27 | 53 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 25 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 14.33 | 107 | nr. 5523 |
| Bom over ti minutter | 25 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 14.33 | 127 | nr. 7053 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.39.03 | 2 /4 | 13.33 | 27.33 | 3.46 | 26.16 | 3.22 | |
| 09.09.2026 | Foll-O-karusell #3 | B-åpen 17- | 1.23.26 | 2 /5 | 6.36 | 26.38 | 2.06 | 26.16 | 3.22 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Orange 2,5 | 1.16.24 | 33 /48 | 17.51 | 28.19 | 6.37 | 26.00 | 4.15 | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Orange 2,5 | 57.29 | 24 /48 | 4.23 | 25.11 | 1.55 | 26.00 | 4.15 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Orange 2,5 | 1.12.02 | 37 /48 | 32.17 | 36.45 | 16.28 | 26.00 | 4.15 | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Orange 2,5 | 1.09.13 | 19 /48 | 5.34 | 22.55 | 1.51 | 26.00 | 4.15 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Orange 2,5 | 1.05.59 | 36 /49 | 6.18 | 28.30 | 2.43 | 26.00 | 4.15 | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | C-åpen 17- | 41.33 | 10 /28 | 1.33 | 17.55 | 0.40 | 17.55 | 1.42 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | C-åpen 17- | 41.45 | 16 /32 | 2.17 | 16.49 | 0.55 | 17.55 | 1.42 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | C-åpen 17- | 18.39 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2026 | Påskeløp 2026 "treningsløp" | C | 49.44 | 3 /9 | 1.45 | 16.47 | 0.35 | 17.58 | 2.04 | |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | C-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2025 | Treningsløp Stavnegåsen, Son | C | 45.28 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | Treningsløp Vardåsen | C-løype | 41.16 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Treningsløp Våler Varde | C | 50.40 | 4 | 10.49 | 21.41 | 4.38 | 19.01 | 2.22 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Lätt 3,5 | 44.01 | 15 /74 | 3.34 | 13.36 | 1.06 | 18.35 | 2.08 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Lätt 3,5 | 1.05.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Lätt 3,5 | 1.21.12 | 48 /74 | 14.42 | 21.12 | 3.50 | 18.35 | 2.08 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Lätt 3,5 | 1.27.47 | 55 /74 | 18.38 | 22.45 | 4.50 | 18.35 | 2.08 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Lätt 3,5 | 42.19 | 29 /60 | 2.52 | 15.46 | 1.04 | 18.35 | 2.08 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 58.49 | 57 /72 | 8.39 | 22.22 | 3.17 | 18.51 | 1.46 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 42.16 | 30 /59 | 3.19 | 17.36 | 1.23 | 18.51 | 1.46 | |
| 09.05.2024 | OK Moss "World Cup" - treningsløp på himmelspretten | C | 41.12 | 8 | 2.36 | 23.05 | 1.27 | 20.34 | 1.51 | |
| 31.07.2023 | Morgenfrisk i Follo #7 - kan løpes frem til 31.juli | BC | 1.24.15 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 46.56 | 18 /48 | 6.24 | 17.38 | 2.24 | 17.38 | 2.34 | |
| 20.04.2023 | Treningsløp Fjell | C | 54.06 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2020 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 1.02.18 | 4 /5 | 21.01 | 23.38 | 7.58 | 18.32 | 3.23 | |
| 27.12.2020 | Kråkecup #4 | Åpen-C | 50.53 | 3 /7 | 5.05 | 12.56 | 1.17 | 13.06 | 1.03 | |
| 01.10.2020 | Treningsløp Møvik | C-løype | 42.14 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | Treningsløp Lødengtjern | Løype C | 29.34 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | KM Mellom | C-åpen 17- | 33.11 | 2 /6 | 1.46 | 16.29 | 0.53 | 16.32 | 1.20 | – |
| 14.06.2017 | Østfoldsprinten #4 finale | D 17- | 23.49.28 | 8 /9 | 8.45 | 500.34 | 3.04 | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 17-C | 53.16 | 25 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2015 | Knut Valstads Minneløp | D17C | 1.01.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2014 | Nyttårsløpet | C-åpen | 50.30 | 4 /6 | 1.03 | 21.09 | 0.26 | – | – | – |
| 24.08.2014 | KM-lang | D 17-C | 50.43 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2014 | Morokulien 2-dagers | D17C | 52.58 | 4 /7 | 3.02 | 19.25 | 1.07 | 17.49 | 1.22 | |
| 25.05.2014 | Nydalten | D 17-C | 48.42 | 6 /10 | 2.56 | 15.22 | 0.56 | 17.32 | 1.24 | |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | D17C | 1.00.08 | 4 /5 | 6.00 | 18.36 | 1.51 | 17.32 | 1.24 | |
| 10.05.2014 | Knut Valstads Minneløp | D17C | 45.24 | 8 /9 | 3.05 | 17.18 | 1.11 | 17.32 | 1.24 | |
| 13.04.2014 | Smaaleneneløpet | D17C | 41.41 | 5 | 2.20 | 16.28 | 0.55 | 18.27 | 1.36 | |
| 18.08.2013 | KM-mellom | Dir C | 23.21 | 2 /2 | 1.04 | 18.04 | 0.50 | 19.29 | 1.57 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D17C | 1.12.18 | 11 /13 | 7.39 | 23.55 | 2.32 | 19.45 | 2.01 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D17C | 1.18.42 | 12 | 16.22 | 21.48 | 4.32 | 19.45 | 2.01 | |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | D 35 C | 57.09 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | D 35 C | 20.15 | 9 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2013 | Folloløpet på Nesodden Trimtexcup og uttak Unionsmatch | D 17-C | 1.05.43 | 3 /8 | 7.04 | 17.58 | 1.56 | 18.39 | 1.49 | |
| 21.04.2013 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-C | 59.38 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2012 | KM-lang | D 17-C | 1.14.38 | 9 /11 | 6.52 | 23.33 | 2.10 | 19.19 | 1.45 | |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | D17C | 41.44 | 8 /10 | 6.47 | 19.58 | 3.15 | 17.54 | 1.33 | |
| 28.05.2012 | Løvspretten | D 17-C | 37.49 | 16 /23 | 2.18 | 18.30 | 1.07 | 17.36 | 1.27 | – |
| 27.05.2012 | Elgdilten | D 17-C | 59.13 | 8 /12 | 8.28 | 19.38 | 2.48 | 17.36 | 1.27 | – |
| 26.05.2012 | Elgsprinten | D 17-C | 16.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |