Løperprofil

Bernard Sund Sirum

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

18.0019.3021.0022.3024.0025.302026O-sjuer 7, Storlidalen 14.08.2025: 23.23O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 24.58O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 20.10O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 25.30Kviknekarusell 6 05.06.2026: 22.12Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 24.14

Løp

19 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord N1 45.14 – 9.13 24.14 4.56 21.05 2.35
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole N1 16.16 6 – – – – – –
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan N1 42.06 20 – – – – – –
05.06.2026 Kviknekarusell 6 N1 45.24 14 3.30 22.12 1.43 20.35 2.18
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen N1 41.06 14 11.38 25.30 7.13 20.35 2.18
27.05.2026 Bygdakamp 3 C 36.25 22 – – – – – –
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen N1 45.24 18 – – – – – –
14.05.2026 KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 Å1,5 34.25 5 /5 13.12 25.58 9.58 – – –
09.05.2026 KM Mellom NTOK N1-åpen 5.31 – – – – – – –
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva N1 35.57 17 3.19 20.10 1.52 19.26 1.45
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka N1 – DNS – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad N1 23.40 40 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad N1 45.00 28 – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka N1 15.04 DSQ – – – – – –
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) N1 44.46 26 4.25 24.58 2.28 20.56 1.59 –
14.08.2025 O-sjuer 7, Storlidalen N1 31.51 9 5.24 23.23 3.58 20.56 1.59 –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena N1 38.02 29 4.14 22.04 2.27 – – –
08.05.2024 Bygdakamp 2 N1 – DNS – – – – – –
24.04.2024 O7-2 Børsåsen N1 – DNS – – – – – –

Løp per år

2025: 5 løp520252026: 11 løp112026