Løperprofil

Balder Hogstad

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

14.0016.0018.0020.0022.00202020212022202320242025BK 1 24.04.2019: 17.33O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 17.45Bygdakamp 4 05.06.2019: 22.43O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 15.58O-sjuer 2, Børsåsen 27.04.2022: 12.53O-sjuer 6, Lavøya 08.06.2022: 15.10Bygdakamp 4 15.06.2022: 16.11O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 18.18

Løp

21 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole N1 20.47 24 – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena C2 55.52 22 12.22 20.15 4.29 – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen N1 35.41 16 4.38 18.18 2.23 17.30 1.37
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen N1 20.15 31 – – – – – –
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva N1 48.09 10 2.46 (29.09) 1.40 20.07 1.31
23.08.2023 Bygdakamp 5 1,5N 42.03 – 3.20 15.49 1.15 – – –
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen N1 50.11 20 11.35 (33.08) 7.39 20.07 1.31
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen N1 29.39 3 – – – – – –
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen N1 33.31 29 – – – – – –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 16.42 16 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad C2 15.27 8 – – – – – –
15.06.2022 Bygdakamp 4 N1 36.17 – 1.09 16.11 0.31 14.49 0.48
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya N1 29.23 11 2.37 15.10 1.21 14.49 0.48
27.04.2022 O-sjuer 2, Børsåsen N1 21.18 13 0.59 12.53 0.36 14.02 0.55
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad N1 12.00 15 – – – – – –
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen N1 32.33 12 0.55 15.58 0.27 16.21 1.03
05.06.2019 Bygdakamp 4 N-åpen 28.59 – 3.31 22.43 2.45 18.29 1.14
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 N1 31.35 – 3.04 17.45 1.43 17.34 1.10 –
24.04.2019 BK 1 N 1,5 26.37 – 1.19 17.33 0.52 17.32 1.01 –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 59.11 – 4.16 21.11 1.32 – – –
16.05.2018 O-sjuer nr. 4 N1 55.50 – – – – – – –

Løp per år

2018: 2 løp220182019: 3 løp3201920202021: 1 løp120212022: 4 løp420222023: 7 løp7202320242025: 3 løp320252026: 1 løp12026