Løperprofil

Martin Heirsaunet

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

9 løp
12.0015.0018.0021.00202420252026BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 15.24O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 17.13O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 13.39O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 13.47O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 12.48O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 20.26O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 22.14

N-rankingen

4 løp
9.0012.0015.0018.0021.00202420252026O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 12.58SK10 - Spøkelsesløpet 27.09.2024: 22.49O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 14.51Kviknekarusell 6 05.06.2026: 14.12

Løp

28 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
05.06.2026 Kviknekarusell 6 N1 29.02 5 3.16 14.12 1.36 14.07 1.56
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen N1 29.02 27 – – – – – –
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva C2 42.14 9 15.12 22.14 8.00 16.33 3.11
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen C2 36.19 11 4.41 20.26 2.38 15.11 2.40
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka N1 17.18 10 – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad B3 15.18 13 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad C2 21.43 6 – – – – – –
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) C2 40.47 22 8.35 (22.11) 4.40 14.18 2.44
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva N1 33.18 3 4.30 14.51 2.00 15.12 2.24
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena C2 35.19 4 7.46 12.48 2.49 13.46 2.38
11.05.2025 Blåveisløpet N2-åpen 9-16 49.18 – – – – – – –
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen C5 34.24 4 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka C2 13.36 5 – – – – – –
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet N 45.09 – 15.42 22.49 7.56 16.37 2.59 –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen C2 33.01 4 3.14 13.47 1.21 15.02 2.34
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen C2 25.07 12 2.37 13.39 1.25 15.02 2.34
24.04.2024 O7-2 Børsåsen C2 27.55 15 9.16 17.13 5.43 15.48 3.49
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 C 2 16.43 7 /22 – – – – – –
15.09.2023 Treningsløp natt, Staupsmarka N 18.55 – – – – – – –
13.09.2023 O-sjuer 10, Momarka C2 15.50 8 – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen C2 26.57 18 1.20 15.24 0.46 17.26 3.51
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 58.21 42 24.29 (30.58) 13.00 16.46 5.01 –
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen N1 19.39 3 7.44 12.58 5.06 11.16 1.59 –
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 B3 39.42 DSQ – – – – – –
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 24.03 1 3.03 11.38 1.28 – – –
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 52.24 27 3.56 18.39 1.24 – – –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 18.28 23 – – – – – –
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen N1 29.14 23 3.38 20.46 2.35 – – –

Løp per år

2021: 1 løp1202120222023: 9 løp920232024: 5 løp520242025: 7 løp720252026: 6 løp62026