Løperprofil

Live Hundal

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0015.0018.0021.0024.00201420152016201720182019O-sjuern 5 og Klubbmesterskap 08.05.2013: 23.31O-sjuern 6 22.05.2013: 18.54O-sjuern 8 14.08.2013: 21.02O-sjuer 2, Håa 30.04.2014: 16.46O-sjuer 3, Børsåsen 07.05.2014: 17.58O-sjuer 4, Stubbmodalen 21.05.2014: 13.15O-sjuer 8, Rinnleiret 27.08.2014: 18.26O-sjuer 10, Røstad 17.09.2014: 16.46O-sjuer nr 5 13.05.2015: 12.17O-sjuer nr 8 12.08.2015: 19.11O-sjuer nr. 3 27.04.2016: 16.43Bygdakamp 1 - Skøynar 04.05.2016: 16.49BK 1 24.04.2019: 13.42O-Sjuer 2 15.05.2019: 18.15

Løp

21 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 50.49 DSQ – – – – – –
15.05.2019 O-Sjuer 2 N1 29.11 – 3.15 18.15 2.02 15.57 1.14
24.04.2019 BK 1 N 1,5 20.47 – 0.53 13.42 0.35 14.37 1.07
04.05.2016 Bygdakamp 1 - Skøynar N1 43.51 – 2.10 16.49 0.50 16.03 1.20
27.04.2016 O-sjuer nr. 3 N1 27.19 – 3.46 16.43 2.18 15.19 1.23
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 N1/C2 16.09 25 – – – – – –
12.08.2015 O-sjuer nr 8 N1 38.49 – 2.46 19.11 1.22 15.27 1.21
13.05.2015 O-sjuer nr 5 N1 18.45 – 2.09 12.17 1.24 14.13 1.18
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad N1 15.54 – 1.59 16.46 2.06 16.44 1.18
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret N1 31.12 – 4.34 18.26 2.42 17.28 1.21
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar N1,5 41.48 – 2.50 (24.41) 1.40 16.45 1.18
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen N1 24.58 – 6.05 13.15 3.14 16.43 1.29
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 24.13 – 2.09 17.58 1.36 16.43 1.29
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 27.27 – 0.25 16.46 0.15 18.00 1.13
14.08.2013 O-sjuern 8 N1 44.22 – 5.18 21.02 2.31 19.39 1.35
12.06.2013 O-sjuern 7 N1 – DNS – – – – – –
22.05.2013 O-sjuern 6 N1 35.44 – 1.55 18.54 1.01 19.35 1.23 –
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap N1 31.53 – 2.54 23.31 2.08 19.35 1.23 –
24.04.2013 O-sjuern 4 C2 51.45 21 3.03 29.40 1.45 – – –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap C2 24.04 9 – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 C2 47.46 25 – – – – – –

Løp per år

2013: 6 løp620132014: 6 løp620142015: 2 løp220152016: 3 løp32016201720182019: 3 løp32019