Løperprofil

Tuuli Takaluoma

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

4 løp
11.3012.0012.3013.002026Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 11.18Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 11.18Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 12.25Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 12.25

B-rankingen

5 løp
13.0014.0015.0016.002026FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. 05.07.2026: 13.37FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 06.07.2026: 13.32FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu 07.07.2026: 12.20FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu 09.07.2026: 15.53FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu 10.07.2026: 15.03

Løp

9 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD14 2 gemensamma kontroller 22.49 24 /83 0.01 11.18 0.00 13.06 0.49 –
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD14, 2 22.49 24 /83 0.01 11.18 0.00 13.06 0.49 –
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD20 5 gemensamma kontroller 30.52 113 /159 0.05 12.25 0.02 13.04 0.49 –
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD20, 5 30.52 113 /159 0.05 12.25 0.02 13.04 0.49 –
10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu D13 18.48 10 /18 3.42 15.03 2.58 14.22 1.26 –
09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu D13 28.37 15 /19 2.52 15.53 1.35 14.22 1.26 –
07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu D13 23.01 7 /21 0.19 12.20 0.10 14.22 1.26 –
06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 D13 21.03 11 /19 1.06 13.32 0.42 14.22 1.26 –
05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. D13 26.01 11 /20 2.13 13.37 1.10 14.22 1.26 –

Løp per år

2026: 9 løp92026