Løperprofil

Fridtjof toft Skjellegrind

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

18.0021.0024.0027.0030.00201820192020202120222023O-sjuer 3/Bygdakamp 1 03.05.2017: 30.11Mini-Ælgjakten 12.09.2020: 19.36O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 19.40O-sjuer 5, Gjeldsåsen 19.05.2021: 23.53O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 18.56O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 19.11O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 27.04Bygdakamp 6 01.09.2021: 19.31O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 18.54Skøynarkarusell 6 25.05.2022: 24.57Bygdakamp 3 01.06.2022: 24.38Bygdakamp 6 30.08.2022: 16.13O-sjuer 9, Masteråsen 07.09.2022: 22.14Treningsløp natt, Staupshaugen 21.09.2022: 22.37O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 20.04BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 15.56

Løp

28 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen C2 1.38.42 19 9.46 (34.54) 3.27 19.56 1.53
14.06.2023 Bygdakamp B3 1.30.23 38 6.00 26.00 1.44 – – –
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 29.10 18 0.20 15.56 0.11 19.04 1.41
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen C2 29.45 16 2.21 20.04 1.35 19.04 1.41
26.04.2023 Bygdakamp 1 B/C 2 26.14 50 0.40 15.25 0.23 – – –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 27.16 28 – – – – – –
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen C 31.58 15 3.52 22.37 2.44 20.00 1.56
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 Mycket lätt 2 km 38.48 38 /51 2.28 18.20 1.10 16.23 1.04
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka C2 32.15 13 – – – – – –
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen C2 57.40 17 8.38 22.14 3.20 20.00 1.56
30.08.2022 Bygdakamp 6 C2 19.44 18 1.54 16.13 1.34 18.43 1.54
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen C2 48.46 28 – – – – – –
01.06.2022 Bygdakamp 3 C2 53.14 51 4.06 24.38 1.54 19.42 1.53
25.05.2022 Skøynarkarusell 6 C2 53.14 51 4.06 24.57 1.55 19.27 1.55
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva C2 50.26 21 2.04 18.54 0.46 19.27 1.55
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad C2 20.17 12 – – – – – –
01.09.2021 Bygdakamp 6 C2 37.10 13 3.47 19.31 1.59 19.58 2.17
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 1.08.24 19 18.21 27.04 7.16 20.03 2.26
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu C2 31.31 15 5.29 19.11 3.20 18.12 1.56
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva C2 34.09 18 2.32 18.56 1.24 18.12 1.56
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen C2 1.13.17 14 2.18 23.53 0.45 18.28 1.55
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen C2 50.58 24 9.33 19.40 3.41 18.28 1.55
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen N1 14.31 2 0.01 10.19 0.01 11.51 0.52 –
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen N1 22.26 10 2.34 12.13 1.24 11.51 0.52 –
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen N1 55.11 42 – – – – – –
12.09.2020 Mini-Ælgjakten C2 37.10 13 3.47 19.36 2.00 18.10 1.48 –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 1.08.24 19 18.21 30.11 8.06 22.45 3.03 –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 C2 20.17 12 1.14 19.49 1.12 – – –

Løp per år

2014: 1 løp12014201520162017: 1 løp12017201820192020: 1 løp120202021: 10 løp1020212022: 9 løp920222023: 6 løp62023