Løperprofil

Leila Mäkinen

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

9 løp
10.3012.0013.3015.0016.3020222023202420252026FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio 11.07.2021: 16.10FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio 14.07.2021: 14.48FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio 15.07.2021: 15.54FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio 16.07.2021: 12.40Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 10.02Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 10.02Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 12.25Ungdomens 10-mila 31.07.2026: 12.47

C-rankingen

5 løp
8.409.009.209.4010.002026FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. 05.07.2026: 8.29FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 06.07.2026: 9.23FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu 07.07.2026: 9.02FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu 09.07.2026: 9.57FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu 10.07.2026: 9.13

Løp

19 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD14 2 gemensamma kontroller 20.16 8 /83 0.34 10.02 0.17 13.04 1.16
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD14, 2 20.16 8 /83 0.34 10.02 0.17 13.04 1.16
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD20 8 gemensamma kontroller 31.59 45 /71 2.17 12.25 0.53 13.05 1.16
31.07.2026 Ungdomens 10-mila HD20, 15 31.59 22 /36 2.00 12.47 0.48 13.05 1.16
10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu D12 12.45 4 /22 0.56 9.13 0.40 9.50 0.45 –
09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu D12 17.35 4 /22 1.20 9.57 0.45 9.50 0.45 –
07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu D12 17.16 4 /23 0.41 9.02 0.21 9.50 0.45 –
06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 D12 15.30 3 /22 0.28 9.23 0.17 9.49 0.45 –
05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. D12 15.29 1 /22 0.14 8.29 0.08 9.50 0.45 –
07.08.2024 FIN5 Orienteering Week stage 4 D10 13.57 3 /5 0.13 10.19 0.10 11.06 0.51 –
06.08.2024 FIN5 Orienteering Week stage 3 D10 27.46 3 /6 1.47 10.24 0.40 11.06 0.51 –
04.08.2024 FIN5 Orienteering Week stage 2 D10 12.45 8 /9 – – – – – –
03.08.2024 FIN5 Orienteering Week D10 10.14 2 /9 – – – – – –
20.04.2024 Ankkurirastit D10 17.38 1 /6 1.40 11.41 1.06 – – –
16.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio D8RR 24.13 5 /23 0.40 12.40 0.21 15.58 0.38 –
15.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio D8RR 32.05 10 /25 1.23 15.54 0.41 15.58 0.38 –
14.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio D8RR 27.20 7 /25 1.29 14.48 0.48 15.58 0.38 –
12.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio D8RR 33.20 26 /26 0.04 (28.59) 0.03 15.58 0.38 –
11.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio D8RR 18.18 10 /25 0.17 16.10 0.15 15.58 0.38 –

Løp per år

2021: 5 løp52021202220232024: 5 løp5202420252026: 9 løp92026