Løperprofil

Charlotte Ertsås

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

B-rankingen

10 løp
18.0020.0022.0024.00202220232024O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 24.09BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet 09.06.2021: 24.44O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 17.29O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 22.15O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen 17.08.2022: 17.08O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 22.57O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 21.07O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 16.57O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 24.31O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 24.36

C-rankingen

11 løp
12.0015.0018.0021.0024.0020202021202220232024O-Sjuer 6 19.06.2019: 19.59O-Sjuer 8 21.08.2019: 17.56O-Sjuer 9 04.09.2019: 21.39O-sjuer 3, Storåsen 28.04.2021: 14.45O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 14.32O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 18.39O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 15.46O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 17.01BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 24.14O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 20.24

Løp

34 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
11.09.2024 O7-10 Røstad A4 46.02 17 5.36 13.31 1.39 11.37 0.21 –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) C5 1.06.43 5 15.12 20.24 4.39 18.45 4.13
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 1.17.32 51 19.35 24.36 6.13 22.24 5.05
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen B3 1.47.50 18 30.31 24.31 6.56 21.27 4.50
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 38.00 20 3.04 16.57 1.22 20.17 3.14
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C5 1.29.49 6 43.44 24.14 11.48 18.07 5.19
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 35.12 13 6.43 17.01 3.15 18.07 5.19
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 59.21 34 5.41 21.07 2.01 20.56 3.26
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen A6 42.14 17 5.31 14.31 1.54 11.30 0.25 –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad A4 30.44 13 2.15 11.42 0.51 11.30 0.25 –
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 12.41 8 – – – – – –
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen B3 1.01.06 DSQ – – – – – –
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen B3 56.17 26 11.36 22.57 4.44 20.42 3.50
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen B3 51.38 32 1.44 17.08 0.35 20.42 3.50
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya B3 23.30 DSQ – – – – – –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta B3 1.03.25 34 16.00 22.15 5.37 20.30 3.47
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 58.36 23 0.46 17.29 0.14 20.30 3.47
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad A4 40.50 3 – – – – – –
22.09.2021 Treningsløp natt C2 55.33 16 20.29 (27.02) 9.58 15.40 3.32
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad B3 25.44 18 – – – – – –
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 39.52 3 8.33 15.46 3.23 14.35 2.52
09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet B3 1.03.37 21 19.43 24.44 7.40 21.00 4.21
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva C2 33.40 17 14.19 18.39 7.56 13.55 2.55
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen C2 37.41 10 8.55 14.32 3.26 14.06 2.20
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen C2 36.37 5 7.49 14.45 3.09 14.31 2.09
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen B3 1.01.01 10 14.08 24.09 5.36 20.07 3.09 –
18.09.2019 O-Sjuer 10 C5 28.06 1 – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 18.29 14 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C2 51.20 21 15.05 21.39 6.22 17.47 2.00
21.08.2019 O-Sjuer 8 C2 34.36 14 3.31 17.56 1.49 17.43 1.26
19.06.2019 O-Sjuer 6 C2 40.46 12 3.20 19.59 1.38 18.21 1.23 –
02.05.2018 O-sjuer nr 3 N1 – DNS – – – – – –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 39.52 3 8.33 17.35 3.46 – – –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 B3 25.44 18 5.02 16.34 3.14 – – –

Løp per år

2014: 1 løp12014201520162017: 1 løp1201720182019: 5 løp5201920202021: 8 løp820212022: 8 løp820222023: 7 løp720232024: 3 løp32024